یک شنبه 11 خرداد ماه 1399  -  Sunday, May 31, 2020
pegaheco 1
بازار
1
شنبه 3 اسفند ماه 1398 ساعت 17:10

افزایش زیاد قیمت گندم در بازارهای جهانی

کشاورزی> امروز در بازارهای جهانی قیمت هر بوشل گندم 10 دلار افزایش داشت، قیمت ذرت و دانه ها روغنی هم افزایش قابل ملاحظه ای داشتند.

امروز در بازارهای جهانی قیمت انواع ذرت، گندم، دانه‌های روغنی افزایش داشت به طوری که هر بوشل گندم 10 دلار افزایش یافت و به قیمت 551 دلار به فروش رفت.

قیمت ذرت هم رشد 2.75 دلاری داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت 384 دلار و 75 سنت به فروش رفت، قیمت دانه روغنی سویا هم رشد 3 دلاری را تجربه کرد. 

ایران در دانه‌های روغنی و ذرت واردکننده عمده است و به ترتیب 90 درصد و 70 درصد نیاز کشور از محل واردات تأمین می‌شود. هر گونه نوسان در بازارهای جهانی روی قیمت واقعی تأثیر می‌گذارد.

تلاش دولت این است که با تخصیص ارز 4200 تومانی از نوسانات داخل جلوگیری کند اما در حقیقت هر گونه بالا رفتن قیمت در اقتصاد داخلی تأثیرگذار خواهد بود. 

بر اساس این گزارش، گیاه روغنی کانولا هم رشد 1.4 دلاری را تجربه کرد. در گروه محصولات نرم کشاورزی شکر به عنوان محصول استراتژیک رشد 11 سنتی را تجربه کرد و قیمت پنبه هم افزایش 1.19 دلاری داشت. 

به گزارش فارس، ارز وارداتی شکر اخیراً از 4200 تومان به ارز نیمایی تبدیل شده است. اختصاص ارز نیمایی و بالا رفتن قیمت جهانی هر دو می‌تواند روی قیمت داخلی تأثیرگذار باشد اما مسؤولان داخل تأکید می‌کنند که قطع ارز 4200 تومانی قیمت داخل را افزایش نخواهد داد.

امروز در بازارهای جهانی قیمت دام زنده و دام پرواری به ترتیب 1.8 دلار و 2.2 دلار افزایش داشتند. ایران با اینکه سالانه 850 هزار تن گوشت تولید می‌کند اما برای تأمین نیاز داخل وابسته به 150 هزار تن واردات است. 

هر بوشل گندم معادل 56 پوند است. 

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
زرفروکتوز1
haraz1
pegah3
goncheh1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
vioni
آیدین
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه