یک شنبه 24 آذر ماه 1398  -  Sunday, December 15, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 25 مرداد ماه 1394 ساعت 12:44

وزارت بهداشت موافق افزایش قیمت لبنیات پرچرب است

صنایع غذایی> معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، اظهارداشت: وزارت بهداشت هیچگاه مایل به کاهش قیمت کالاهای آسیب رسان به سلامت نبوده است.

دکتر رسول دیناروند در خصوص افزایش قیمت کالاهای آسیب رسان، گفت: در مورد لبنیات پر چرب هم نظر ما افزایش قیمت است. برنامه ریزی ها نیز به این سمت است، گرچه ممکن است در برخی موارد عملیاتی نشده باشد.

وی افزود: یکی از راه هایی که امکان نائل شدن به اهداف وزارت بهداشت را فراهم می آورد در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده این نوع محصولات حتی تا دو برابر وضع موجود است که در سازمان غذا و دارو پیگیر تسهیل اجرای این موارد هستیم.

دیناروند با تاکید بر اینکه هر کس می خواهد فرآورده آسیب رسان به سلامت مصرف کنند باید هزینه اش را بپردازد، تصریح کرد: این مسئله در کشورهای دیگر نیز انجام شده و موفقیت های زیادی هم به دنبال داشته است. همین سیگار را در نظر بگیرید، افزایش مالیات در کاهش مصرف آن بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت خودش به تنهایی نمی تواند در این قبیل موارد تصمیم گیری نماید، خاطر نشان نمود: این قبیل فعالیت ها نیاز به بهره برداری از پتانسیل ارگان های متعدد دارد که متاسفانه هنوز اجرایی نشده است.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
nazgol
پگاه
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
آیدین
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
vioni