شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 25 مرداد ماه 1394 ساعت 12:44

وزارت بهداشت موافق افزایش قیمت لبنیات پرچرب است

صنایع غذایی> معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، اظهارداشت: وزارت بهداشت هیچگاه مایل به کاهش قیمت کالاهای آسیب رسان به سلامت نبوده است.

دکتر رسول دیناروند در خصوص افزایش قیمت کالاهای آسیب رسان، گفت: در مورد لبنیات پر چرب هم نظر ما افزایش قیمت است. برنامه ریزی ها نیز به این سمت است، گرچه ممکن است در برخی موارد عملیاتی نشده باشد.

وی افزود: یکی از راه هایی که امکان نائل شدن به اهداف وزارت بهداشت را فراهم می آورد در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده این نوع محصولات حتی تا دو برابر وضع موجود است که در سازمان غذا و دارو پیگیر تسهیل اجرای این موارد هستیم.

دیناروند با تاکید بر اینکه هر کس می خواهد فرآورده آسیب رسان به سلامت مصرف کنند باید هزینه اش را بپردازد، تصریح کرد: این مسئله در کشورهای دیگر نیز انجام شده و موفقیت های زیادی هم به دنبال داشته است. همین سیگار را در نظر بگیرید، افزایش مالیات در کاهش مصرف آن بسیار تاثیرگذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت خودش به تنهایی نمی تواند در این قبیل موارد تصمیم گیری نماید، خاطر نشان نمود: این قبیل فعالیت ها نیاز به بهره برداری از پتانسیل ارگان های متعدد دارد که متاسفانه هنوز اجرایی نشده است.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah3
شیرین عسل1
nazgol
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
تک ماکارون
vioni
تیتر20
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر