جمعه 2 مهر ماه 1400  -  Friday, September 24, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2pegah
اخبار
0
چهار شنبه 10 دى ماه 1399 ساعت 10:52

تمرکز کشورها روی تولید محصولات اساسی/صادرات گندم روسیه رکورد زد

کشاورزی> به دلیل حساسیت امنیت غذایی به ویژه در زمان شیوع بیماری کرونا، کشورها روی تولید محصولات اساسی از جمله گندم، خوراک دام و طیور و دانه های روغنی متمرکز شده اند به طوریکه صادرات گندم روسیه امسال رکورد زد.

به گزارش راشاتودی، میزان صادرات غلات روسیه به رغم شیوع ویروس کرونا و بحرانی که این بیماری در صادرات ایجاد کرده، با افزایش قابل ملاحظه ای مواجه شد.

بر اساس آخرین گزاش دیده بان کشاورزی روسیه، میزان صادرات غلات این کشور که بزرگترین صادر کننده دنیا هم محسوب می شود نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش در سال 2020، تا 27 دسامبر میزان صادرات غلات این کشور به 57.7 میلیون تن رسیده است.

آمارهای وزارت کشاورزی این کشور هم اعلام کرده که میزان صادرات گندم روسیه در سال جاری از 38.3 میلیون تن گذشته و در بین غلات بیشترین میزان صادرات داشته است.

همچنین میزان صادرات جو و ذرت هم از به ترتیب از 6.1 میلیون تن و 3.7 میلیون تن فراتر رفته است، میزان صادرات روغن خوراکی 2.2 میلیون تن و دانه آفتابگردان به 1.4 میلیون تن رسیده است.

صادرات گندم روسیه به 138 کشور از جمله ایران، ترکیه،عربستان،چین،بنگلادش،قزاقستان انجام می شود.

ابتدای امسال روسیه برای صادرات برخی از محصولات گندم، جو و ذرت تا پایان ژوئن محدودیت ایجاد کرد.این اقدام را با هدف  تامین نیاز داخل و جلوگیری از افزایش قیمت ها اجرا کرده که در یکسال گذشته با شیوع ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت وضعیت وخیمی را برای کشورها رقم زده است.

روسیه در عین حال برای صادرات گندم از 15 فوریه مالیات تعیین کرده و مشاور وزیر کشاورزی روسیه پیش بینی کرده که میزان صادرات گندم این کشور در سال 2020-2021 به 36.3 میلیون تن کاهش یابد.

کشورها به ویژه پس از بیماری کووید 19 استراتژی جدیدی را در باره امنیت غذایی و صادرات محصولات کشاورزی و غذایی خودشان اتخاذ کرده اند از جمله اینکه تامین نیاز داخل را اولویت قرار داده اند و صادرات خود را محدودتر کرده اند.

نکته بعدی اینکه کشورها روی تولید محصولات اساسی از جمله گندم، خوراک دام و طیور و دانه های روغنی  متمرکز شده  است.

رئیس جمهور روسیه از سالها پیش برنامه مبسوطی برای افزایش تولید وصادرات محصولات کشاورزی در این کشور اجرایی می کند که گندم یکی از آنها است همچنین پوتین دستور داده که تولیدات کشاورزی روسیه باید غیر تراریخته باشد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh-98
taknan2
پگاه-خامه
nazgol-98
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
لاکیدووو
mihan2
شیرین عسل1
فشذهشف2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
zar
حلبچی
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
tejarat talaie
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
تیتر20
آیدین
ardineh
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران