سه شنبه 17 تير ماه 1399  -  Tuesday, July 7, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 2 شهريور ماه 1394 ساعت 12:19

۲ راهکار برای نجات دامداران از بحران/ به مشکلات صنایع آگاهیم

کشاورزی> مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه قیمت شیرخام در حال حاضر براساس محاسبات انجام گرفته ۱۵۷۰ تومان است، گفت: هم اکنون متوسط کشوری قیمت خرید شیرخام از دامداران کمتر از ۱۲۰۰ تومان است.

علیرضا عزیزاللهی  با بیان اینکه موضع دامداران درباره قیمت شیرخام روشن است، اظهارداشت: عرضه شیرخام به نرخ کمتر از ۱۴۴۰ تومان، به زیان دامداران کشور است و برای آنان ایجاد بحران می‌کند.

وی تصریح کرد: در این راستا یا باید صنایع لبنی  و در کنار آنها مصرف کنندگان، این هزینه را تقبل کنند یا اینکه دولت مابه التفاوت آن را بپردازد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینکه ما به مشکلات صنایع لبنی آگاه هستیم، افزود: بهرحال با توجه به هزینه‌های تولید، شیرخام باید با قیمت مناسب عرضه شود تا دامداران دچار مشکل نشوند.

عزیزاللهی درباره قیمت تمام شده تولید شیرخام در شرایط کنونی نیز افزود: قیمت شیرخام درحال حاضر براساس محاسبات ما و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، ۱۵۷۰ تومان است؛ با این وجود دامداران شرایط اقتصادی کشور را درک کرده و همان نرخ ۱۴۴۰ تومان را پذیرفته‌اند؛ اما صنایع لبنی و مصرف کنندگان بازهم با تولیدکنندگان همراهی نمی‌کنند. ‌

وی با اشاره به اینکه بیش از یکسال است نرخ ۱۴۴۰ تومان برای شیرخام مصوب شده اما تاکنون اجرایی نشده است، گفت: هم اکنون متوسط کشوری قیمت خرید شیرخام از دامداران کمتر از ۱۲۰۰ تومان است.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
goncheh1
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
آیدین
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1