یک شنبه 24 آذر ماه 1398  -  Sunday, December 15, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 2 شهريور ماه 1394 ساعت 12:19

۲ راهکار برای نجات دامداران از بحران/ به مشکلات صنایع آگاهیم

کشاورزی> مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه قیمت شیرخام در حال حاضر براساس محاسبات انجام گرفته ۱۵۷۰ تومان است، گفت: هم اکنون متوسط کشوری قیمت خرید شیرخام از دامداران کمتر از ۱۲۰۰ تومان است.

علیرضا عزیزاللهی  با بیان اینکه موضع دامداران درباره قیمت شیرخام روشن است، اظهارداشت: عرضه شیرخام به نرخ کمتر از ۱۴۴۰ تومان، به زیان دامداران کشور است و برای آنان ایجاد بحران می‌کند.

وی تصریح کرد: در این راستا یا باید صنایع لبنی  و در کنار آنها مصرف کنندگان، این هزینه را تقبل کنند یا اینکه دولت مابه التفاوت آن را بپردازد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با اشاره به اینکه ما به مشکلات صنایع لبنی آگاه هستیم، افزود: بهرحال با توجه به هزینه‌های تولید، شیرخام باید با قیمت مناسب عرضه شود تا دامداران دچار مشکل نشوند.

عزیزاللهی درباره قیمت تمام شده تولید شیرخام در شرایط کنونی نیز افزود: قیمت شیرخام درحال حاضر براساس محاسبات ما و معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، ۱۵۷۰ تومان است؛ با این وجود دامداران شرایط اقتصادی کشور را درک کرده و همان نرخ ۱۴۴۰ تومان را پذیرفته‌اند؛ اما صنایع لبنی و مصرف کنندگان بازهم با تولیدکنندگان همراهی نمی‌کنند. ‌

وی با اشاره به اینکه بیش از یکسال است نرخ ۱۴۴۰ تومان برای شیرخام مصوب شده اما تاکنون اجرایی نشده است، گفت: هم اکنون متوسط کشوری قیمت خرید شیرخام از دامداران کمتر از ۱۲۰۰ تومان است.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
پگاه
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
vioni
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
ارسال پیامک