دو شنبه 18 آذر ماه 1398  -  Monday, December 9, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 25 آذر ماه 1394 ساعت 11:12

زیان 100 میلیاردی دولت از خرید تضمینی شیر/ کاهش قیمت شیر در پی توقف خرید تضمینی

کشاورزی> مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: توقف خرید تضمینی شیر از سوی سازمان تعاون روستایی به سبب ضرر و زیان 100 میلیارد تومانی این طرح بوده است.

علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور در خصوص تأیید توقف خرید تضمینی اظهار داشت: خرید تضمینی شیر از سال گذشته به دستور مستقیم وزیر جهاد کشاورزی توسط سازمان تعاون روستایی به سبب اینکه صنایع از اموال مصوب نرخ مصوب 1440 تومان امتناع می‌کردند، شروع شده اما باید گفت که مقدار خرید تضمینی در مقابل تولید 8.5 میلیون تولید شیر خام بسیار ناچیز بوده است.

وی افزود: در واقع در حدود 11 ماهی که خرید تضمینی از سوی سازمان تعاون روستایی صورت گرفته تنها موجب شده که قیمت خرید تضمینی شیر خام طی این مدت کاهش قیمت را تجربه نکرده باشد.

عزیزاللهی در ادامه گفت: اجرای این طرح به سبب خرید شیر خام و تبدیل آن به شیر خشک با 100 میلیارد تومان ضرر و زیان مواجه بوده و به همین خاطر از سوی سازمان تعاون روستایی این طرح متوقف شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران تصریح کرد: در مناطق قطب تولید شیر خام این مقدار خرید تضمینی تأثیر بسزایی داشته به طوری با توقف این طرح گزارش‌هایی مبنی‌بر کاهش قیمت شیر خام به کمتر از 1200 تومان شده و به همین خاطر معتقدیم وزارت جهاد کشاورزی به هر طریقی باید خرید تضمینی را ادامه دهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
شیرین عسل1
پگاه
haraz1
زرفروکتوز1
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
آب معدنی واتا
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
vioni
رستوران حاج محسن1
آیدین
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر