سه شنبه 21 مرداد ماه 1399  -  Tuesday, August 11, 2020
eco 1pegah
دیگه چه خبر
2
پنج شنبه 18 تير ماه 1394 ساعت 18:3

5 طراحی برتر بسته‌بندی آب معدنی

آب معدنی‌های تولید شده توسط برندهای مختلف از لحاظ نوع محصول تقریبا به هم شبیه هستند و فقط برندینگ خلاقانه و نوآورانه است که آنها را از هم متمایز می‌كند. در ادامه به پنج نمونه طراحی برتر بسته‌بندی آب معدنی اشاره می‌كنیم.

Ty Nant

بطری آب معدنی موج‌دار Ty Nant با ورود خود به بازار در دهه 1990 میلادی توفانی را به پا كرد و كنترل آن را در دست گرفت. برای این طراحی تحسین برانگیز تلاش و كوشش فراوانی صورت گرفته است. برندینگ ضعیف هیچ جایگاه خوبی را نصیب كسی نمی‌كند و فقط یك حیله و فریب است. البته واقعا، این نوع برابری در شكل بطری و نه در قالب یك بسته‌بندی كاغذی معمولی، آن را از دیگر رقبا متمایز می‌كند. به اعتقاد طراح این بسته‌بندی، راس لاوگراو، شما نیاز دارید كه هر چیزی را از نو شروع كنید، به همین علت طراحی بسته‌بندی محصول فوق به شكل زیبایی با نمونه‌های متداول فرق دارد.

Kirin

در حالی كه Ty Nant با برندسازی براساس یك برابری صرفا ساختاری از اجرای قوانین موجود شانه خالی می‌كند، بسته‌بندی‌های آب معدنی Kirin از اتخاذ یك رویكرد تزئینی‌تر و كمتر فرمولی شامل لوگو و تصویر یك كوه سود می‌برد. این كار عجیب، شگفت‌انگیز، بی‌پروا و غیر‌عادی است. به‌طور كلی بطری‌های كسل كننده آب معدنی به این ترتیب آرایش می‌شوند.

Fiji

این برند آب معدنی به‌عنوان لوازم جانبی بیشترین توجه را از سوی چهره‌های مشهور هالیوود دریافت كرده است. Fiji جایزه عجیب‌ترین بسته‌بندی را به دست آورد. این بطری مربع‌شكل با تصاویری رنگ و رو رفته از جو اقیانوس آرام جنوبی، به نحوی طنین‌انداز صدای افراد خسته از آب چشمه‌های آتشفشانی فرانسه و چشمه‌های یخ زده ایسلند است.

Aquapax

آب معدنی بدون گاز به واسطه خلوص خود فروخته می‌شود، به همین دلیل طراحی بسته‌بندی این محصول جسورانه است اما بسته‌های مقوایی سازگار با محیط‌زیست Aquapax با زیبایی غنی و حداكثری خود این احساس را به انسان تلقین می‌كند كه انگار در مقایسه با آب معدنی‌های معمولی از لحاظ سبك‌شناسی نقاط مشترك فراوانی با برند‌های نوشیدنی‌های پیش غذای ایتالیایی دارد. این برند با احساس خوبی كه به‌وسیله آن به انسان دست می‌دهد، چرا نباید شایسته عاشق شدن باشد؟

بطری قطره‌ای آب معدنی Evian

چقدر می‌تواند یك بطری آب معدنی دوست داشتنی باشد؟ بطری كوچك قطره‌ای آب معدنی Evian با حجم 200 میلی لیتر عرضه و همه اطلاعات حقوقی و اجباری آن روی برچسب در بطری نوشته شده است. منحنی‌های برجسته موجود روی بطری به زیبایی با دندانه‌های زاویه‌دار الگویی از كوه Evian هماهنگ هستند. این بطری با وجود كوچكی خود از طراحی هوشمندانه‌ای برخوردار است: له كردن و در نتیجه بازیافت آن آسان است.

مرضیه فروتن

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
goncheh1
شیرین عسل1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
تیتر20
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
vioni
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون