شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
pegaheco 1چاپ و بسته بندی2
اخبار برتر
0
یک شنبه 14 دى ماه 1399 ساعت 1:12

وزیر صنعت در مراسم افتتاح طرح‌های توسعه گروه صنایع غذایی شیرین عسل در شبستر:

کشور را باید با شرکت‌های بزرگ و توانمند بسازیم/صادرات ۵ میلیارد دلاری صنایع غذایی در کشور

صنایع غذایی> اقتصاد غذا - در راستای عمل به شعار جهش تولید؛  با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، آیین افتتاح خطوط تولید گروه صنایع غذایی شیرین عسل با سرمایه ای بالغ بر 28 هزار میلیارد ریال و با اشتغالزایی 1100 نفر در شهرستان شبستر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، علیرضا رزم ‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح خطوط تولید جدید مجموعه شیرین عسل با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در تکریم کارآفرینان، بیان کرد: مقام معظم رهبری از کارآفرینان و تولیدکنندگان به عنوان مجاهدان اقتصادی نام برده اند و فرهنگ دینی ما نیز بر موضوع کارآفرینی و اشتغال زایی تاکید دارند.
وزیر صمت اضافه کرد: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، کسانی که باعث ایجاد شغل و کارآفرینی می‌شوند شخصیت‌های بزرگی محسوب می‌شوند که نظام و انقلاب آنها را ارج می نهد.
رزم حسینی در ادامه با بیان اینکه قدرشناسی از کسانی که بانی خیر (برکت) شوند، باید فرهنگ سازی شود، گفت: جهانی شدن قالی تبریز به همت کارآفرینان بوده است و برند شیرین عسل به عنوان یکی از برندهای برتر صنایع غذایی کشور، در کنار دیگر برندها به همین شیوه در جهان صادر کننده نمونه شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه شغل و کارآفرینی باید به وسیله بخش خصوصی ایجاد شود، تصریح کرد: کشور را باید با شرکت‌های بزرگ، نامور و توانمند آن بسازیم و در گام دوم انقلاب به دنبال اقتصادی قوی برای خانوار شهری و روستایی توسط همین شرکت ها هستیم.
وزیر صمت همچنین ابراز امیدواری کرد که شیرین عسل، همچنان که نهال خود را جهانی می‌کند، در مناطق محروم در حوزه مسئولیت های اجتماعی به ایجاد شغل بپردازد.
رزم حسینی همچنین از صادرات ۵ میلیارد دلاری صنایع غذایی در کشور خبر داد و گفت: ظرفیت و پتانسیل برای صادرات صنایع غذایی تا ۱۰ میلیارد دلار نیز امکان پذیر می باشد که این مهم به برکت مجاهدان اقتصادی امکان پذیر است.
بنابر این گزارش، طرح های توسعه گروه صنایع غذایی شیرین عسل شامل خطوط تولید دراژه شکلاتی، تافی، کیک و شیر، آبمیوه تتراپک و ورق پلاستیکی و ترمو فرمینگ و همچنین خط تولید ظروف پلاستیکی بوده است.

این خطوط بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و برای ۱۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و این توسعه گامی در راستای اجرایی کردن عملی در نام گذاری سال جهش تولید از طرف مقام معظم رهبری محسوب می شود.

«یونس ژائله» بناینگذار و رییس هیات مدیره گروه صنایع غذایی «شیرین عسل» در حاشیه این مراسم گفت: ما فعل توانستن را معنی کردیم و با تک تک اعضای مجموعه، این راه را ادامه خواهیم داد، تا نفسی می آید برای نظام و انقلاب و کشور عزیزمان ایران و از پای نمی افتیم.

وی  خاطرنشان کرد: افتخارمان این است که با تمام وجود در جبهه اقتصادی و تولید ملی توانسته ایم گامی برداریم و خواهیم برداشت و این اشتغالزایی ها همچنان نوید روزهای خوب و شکوفایی هرچه بیشتر  اقتصاد استان آذربایجان شرقی را می دهد.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah2
nazgol
زرفروکتوز1
tabiat
شیرین عسل1
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan
لاکیدووو
shirinvatan
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
tejarat talaie
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
حلبچی
صنایع غذایی مسرور
vioni
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
زر ماکارون