جمعه 4 مهر ماه 1399  -  Friday, September 25, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 5 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 9:45

رییس سازمان غذا و دارو خبر داد/

کاهش یک درصد شکر موجود در نوشابه‌ها

مواد غذایی> رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در برخی استان‌ها ۵ درصد افراد جامعه دچار اضافه وزن هستند و نزدیک ۴۰ درصد این افراد چاق محسوب می‌شوند، از کاهش یک درصد شکر موجود در نوشابه‌ها خبر داد.

رسول دیناروند پیرامون اقدامات انجام گرفته در حوزه مقابله با دیابت اظهار داشت: ما به نیازهای فوری مردم در حوزه درمان توجه داریم ولی فکر منطقی این است که با آینده نگری خود را برای آینده آماده شویم.

وی زندگی ماشینی را مشکل امروزی بشر دانست و افزود: هم اینک اکثر مردم ما اضافه وزن دارند و در برخی استان‌ها 5 درصد افراد جامعه دچار این مشکل هستند و نزدیک 40 درصد این افراد چاق محسوب می‌شوند.

دیناروند با بیان اینکه جامعه بیش از میزان نیاز کالری دریافت می‌کند، گفت: عدم تحرک و استرس، بیماری‌هایی به همراه دارد که یکی از آنها دیابت است.

وی افزود: در سند کنترل بیماری‌های غیر واگیر قید شده است که وزارت بهداشت کارهای بسیاری در حوزه اقدامات اجرایی در حوزه دیابت در نظر گرفته است تا از بروز آن جلوگیری کنیم.

دیناروند کاهش کالری در غذاها را یکی از دستورالعمل‌ها معرفی کرد و گفت: از ابتدای امسال حداقل یک درصدِ شکر موجود در نوشابه‌ها کاهشی جدی می‌یابد و این اقدام در سایر غذاها نیز صورت می‌پذیرد.

همچنین در این برنامه رادیویی اسداله رجب - رئیس انجمن دیابت ایران نیز اظهار داشت: مسئله اصلی در ارتباط با دیابت پیشگیری است که باید بدان بیشتر توجه شود.

وی ادامه داد: اصلی ترین اقدام در پیشگیری آموزش است و باید مردم را توجیه کنیم که مراقبت از جسم یک امرِ واجب است.

رجب خاطرنشان کرد: در آموزش باید هزینه‌هایی از سوی سازمان‌های بیمه گر پرداخت شود که عملاً بدون این هزینه‌ها آموزش صورت نمی‌پذیرد.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
goncheh1
sobhan
haraz1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران