پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2مهگل
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 23 مهر ماه 1393 ساعت 13:59

عطش روسیه برای مواد غذایی ایرانی/ "کشاورزی هراسی" به پشت در هیات دولت رسید

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در حالی از عطش بازارهای روسیه برای مواد غذایی ایرانی خبر داد که رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از "کشاورزی هراسی" در کشور، گفت: متاسفانه این موضوع تا پشت در هیات دولت هم آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جلال پور در مراسم روز جهانی غذا گفت: صنعت غذا در ایران هم اکنون حدود 15 درصد از اشتغال در بخش صنعت و 16 درصد از سرمایه گذاری در این بخش را به خود اختصاص می دهد که ارزشی حدود 15 هزار میلیارد ریال دارد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: تا پایان سال 92، 2.9 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را صنعت غذا تامین کرده که منجر به اشتغال پایدار و تامین بخش عمده ای از مایحتاج کشور شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته عدم تامین نقدینگی و زنجیره ناقص مالیات بر ارزش افزوده مشکلات زیادی را برای این صنعت به وجود آورده است به نحوی که بخش صنایع غذایی تا سه برابر میزان تعیین شده مالیات بر ارزش افزوده می پردازد.

جلال پور از عطش بازار روسیه برای استفاده از مواد غذایی ایران خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون زمان آن فرا رسیده که تولیدکنندگان صنعت غذایی در ایران بتوانند حضور جدی در بازار این کشور داشته باشند و امیدواریم که در سال 2015 نیز بر اساس یک برنامه مدون سهم مناسبی از بازار این کشور را در تصاحب شرکت های ایرانی قرار دهیم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
لاکیدووو
پگاه-خامه
فشذهشف2
روغن غنچه
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
نازگل
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
haraz
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
kandoj
صنایع غذایی سحر همدان
ardineh
حلبچی
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
tejarat talaie
آب معدنی واتا
ariantaem
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
zar
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران