شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
eco 1چاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 20 خرداد ماه 1399 ساعت 13:36

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات:/

قیمت شکلات ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

صنایع غذایی> دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه این صنف، از احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت این محصولات خبر داد.

جمشید مغازه‌ای، با اشاره به افزایش قیمت شکر از ۴۰۵۰ به ۶۳۰۰ تومان، گندم از ۱۸۵۰ به ۲۷۰۰ تومان و آرد از ۲۲۰۰ به ۳۲۰۰ تومان، گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه داخلی و همچنین برخی مواد اولیه وارداتی که با افزایش نرخ ارز بالا رفته در سال جاری، قیمت تمام شده شکلات افزایش یافته است.

وی شکلات را کالایی لوکس توصیف کرد که همیشه در سبد مصرف روزانه شهروندان نیست و با اشاره به پایین بودن قدرت خرید مردم، اظهار کرد: شکلات در اولویت خرید مردم نیست و اگر افزایش قیمت زیادی در این بخش صورت بگیرد، با کاهش تقاضا مواجه می‌شویم، بنابراین افزایش قیمت باید در حدی باشد که تولیدکنندگان متضرر نشوند و بازار خود را حفظ کنند.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران با بیان اینکه قیمت محصولات این صنف تا پایان ماه رمضان تغییر نکرده، تصریح کرد: در مقطع کنونی با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و حقوق کارگران قیمت محصولات این صنف احتمالا ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت.

مغازه‌ای در پایان خاطرنشان کرد که بیسکویت، شیرینی و شکلات مشمول قیمت‌گذاری نیست و قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا در بازار مشخص می‌شود و البته شرایط جامعه و قدرت خرید مردم اجازه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها را نمی‌دهد.


منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
tabiat
shirinvatan
زرفروکتوز1
لاکیدووو
pegah2
mihan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
nazgol
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
زر ماکارون
tejarat talaie
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
آیدین
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
حلبچی