دو شنبه 5 خرداد ماه 1399  -  Monday, May 25, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
2
چهار شنبه 22 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 14:8

رییس انجمن آردسازان ایران خبر داد:/

گندم ۹۰۰ تومانی هم مورد اقبال صنایع نان واقع نشد

مواد غذایی> با وجود آنکه دستورالعملی برای توزیع گندم ۹۰۰ تومانی برای صنایع نان صادر شده بود، اما با استقبال این صنایع مواجه نشد.

رییس انجمن آردسازان ایران درباره وضعیت قیمت نان و توزیع گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی به صنایع و کارخانه‌ها گفت: از زمان ممنوع شدن واردات گندم، هیچ افزایشی در قیمت نان به‌وجود نیامد، با وجود آنکه هزینه‌های واحدهای تولیدی افزایش داشته است.

محمدرضا مرتضوی افزود: زمانی که واردات گندم ممنوع شد، شاهد آن بودیم که اندکی قبل‌تر یک میلیون تن گندم ثبت سفارش شده بود و طی دو ماه اخیر به کشور وارد شد و با قیمت ۳۰۰ تومان بالاتر از حد معمول فروخته شد و دولت در راستای حمایت از صنایع و جلوگیری از این اقدام دلال‌ها، اعلام کرد که قیمت برای واحدهای صنعتی ۹۰۰ تومان است که توزیع آن آغاز شد، اما مورد استقبال این واحدها قرار نگرفت.

وی خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلوگرم گندم یارانه‌ای برای خبازی ۶۶۵ تومان است و برای صنوف نیز قرار است ۹۰۰ تومانی عرضه شود، در حالی که دولت گندم کشاورزان را با قیمت یک‌هزار و ۲۰۰ تومان می‌خرد.


عرضه گندم ۹۰۰ تومانی توسط دولت به‌جاست

رئیس هیأت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ادامه داد: قیمت بین‌المللی گندم اگر بتواند به بازار تهران وارد شود، زیر ۸۰۰ تومان تمام می‌شود؛ بنابراین ممنوعیت واردات و اقدام دولت در عرضه گندم ۹۰۰ تومانی به جا است.

مرتضوی تصریح کرد: دولت با این اقدام جلوی سوءاستفاده عده‌ای سودجو را گرفته است.

وی یادآور شد: دولت قیمت ۶۶۵ تومانی گندم را برای نان‌های دولتی سال‌ها است که ثابت نگه داشته، اما هزینه‌های نانوایی همچنان رو به افزایش است که اگر به فکر افزایش ۲۰ درصدی در خرده‌فروشی‌ها نباشیم، از این پس شاهد نان‌های بی‌کفیت‌تر با چانه‌های کوچک‌تر خواهیم بود.

مرتضوی درباره استفاده از جوش شیرین در نان به جای مخمر تأکید کرد: استفاده از جوش شیرین ریشه قیمتی ندارد، بلکه متخلفان سلامت مردم را نشانه رفته‌اند و لازم است دستگاه‌های نظارتی هرچه سریع‌تر از فعالیت آنها جلوگیری کند.

وی در پایان اظهار داشت: استفاده از جوش شیرین ممنوع است و باید هرچه سریع‌تر به‌صورت ریشه‌ای این معضل در کشور حل شود.

منبع:ایانا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
goncheh1
nazgol
زرفروکتوز1
haraz1
رمضان
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
vioni
صنایع غذایی مسرور
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
تیتر20
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر