یک شنبه 26 آبان ماه 1398  -  Sunday, November 17, 2019
pegaheco 1
اخبار برتر
1
جمعه 15 شهريور ماه 1398 ساعت 19:31

سکوت منفعلانه تشکلهای آرد سازی در زمینه قیمت سبوس

مواد غذایی> اقتصاد غذا - در حالی که تشکلهای دامداران با همراهی وزارت جهاد کشاورزی بیشترین فشار را برای تغییر قیمت سبوس گندم بر روی دولت و به ویژه وزارت صمت و کارگروه تنظیم بازار می آورند اما تشکلهای آرد سازی همچنان به سکوت خود ادامه می دهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، کارخانجات آرد سازی به عنوان تنها گروه صنعت غذا که بیشترین وابستگی را به دولت دارد مدتی است که با چالش قیمت گذاری سبوس گندم دست و پنجه نرم می کند.
چالشی که ابتدا و پشت درهای بسته به نفع آردسازان به پیش رفت اما پس از تصمیمات وزارت صنعت و کارگروه تنظیم بازار با واکنش تند دامداران و شخص وزیر جهاد کشاورزی مواجه شد به طوری که محمود حجتی در نامه ای به رییس جمهور خواستار تجدید نظر در خصوص قیمت گذاری سبوس شد.
این اتفاقات در حالی رقم خورد که دامداران با نامه نگاری های سرگشاده و درخواست کمک توانستند شرایط را تغییر دهند اما در طرف دیگر ماجرا  صدایی از تشکلهای آردسازان به گوش نرسید و سردمداران تشکلهای آرد سازی ترجیح دادند با سکوتی منفعلانه کار را به پیش ببرند. تشکلهایی که طی سالیان متمادی توسط افراد خاص و ثابتی اداره شده و بیشتر تمایل دارند به صورت محفلی و در اتاق های دربسته به حل مشکلات بپردازند. تکنیکی که به نظر می رسد اینبار کارآیی خود را ازدست داده و احتمال شکست آرد سازان در مقابل دامداران را افزایش داده است.
در همین حال سید محمدرضا مرتضوی رییس انجمن آردسازان که  چهره ای پر سر و صدا در سایر زمینه های اقتصادی می باشد در این زمینه سکوت اختیار کرده  و در معدود اظهارات خود در این زمینه  تنها در یک جمله به خبرگزاری تسنیم گفته که اختلاف نرخ فعلی سبوس با نرخ قبلی به حدود 800 میلیارد تومان می رسد.(لینک)

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
nazgol
ghoncheh
پگاه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
تیتر20
vioni
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
آب معدنی واتا