یک شنبه 31 شهريور ماه 1398  -  Sunday, September 22, 2019
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 24 مهر ماه 1397 ساعت 16:54

آلودگی۱۰کانون به آنفلوانزای پرندگان/۹میلیون قطعه پرنده واکسینه شد

مواد غذایی> رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه امسال ۱۰ کانون به ویروس آنفلوانزای پرندگان آلوده شده است، گفت: تاکنون حدود ۹ میلیون قطعه پرنده علیه این بیماری واکسینه شده اند.

علیرضا رفیعی پور در نشستی خبری با بیان اینکه در سال جاری دو کانون سنتی و هشت کانون صنعتی آلوده به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شده است، اظهار داشت: در مردادماه امسال، گزارشی از شیوع ویروس در واحدهای مرغداری نداشتیم.

به گفته رفیعی پور، در شهریور ماه نیز تنها یک مورد آلودگی گزارش شده که این مسئله بیانگر اقدامات موثر دامپزشکی در این زمینه است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه طی ۱۰ سال گذشته با شیوع ویروس آنفلولانزای فوق حاد پرندگان در کشورمان مواجه بودیم، گفت: در سال ۸۶، ۲۷۵ کانون آلوده به ویروس داشتیم که این عدد در سال گذشته به ۷۴۸ مورد افزایش یافت.

وی تصریح کرد: این مسئله نشان می دهد ویروس از حوزه حیات وحش به حیات اهل در حال انتقال است که با اقدامات سازمان دامپزشکی و واکسیناسیون هدفمند مرغ های تخم گذار، انتظار داریم امسال با طغیان این ویروس در کشور مواجه نشویم.

رفیعی پور با اشاره به اینکه برنامه ما این است که هر هفته ۱۵ میلیون دوز واکسن در این حوزه مصرف کنیم، گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده، اعمال تحریم ها، تأثیری بر این روند ندارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بخش دیگری از سخنان خود درباره آخرین وضعیت بیماری تب برفکی در کشور اظهار داشت: تب برفکی گاوی در سال ۹۲، هزار و ۱۵۰ مورد در سال ۹۴، هزار و ۳۶۱ مورد و در سال ۹۶، ۹۵۰ مورد گزارش شده است.

وی همچنین با اشاره به پهلو گیری یک کشتی حاوی پنج هزار تن گوشت طی هفته جاری در یکی از بنادر کشور، تأکید کرد: از سه ماه گذشته، کشتی های کانتینر دار به دلیل بحث تحریم ها برای حمل گوشت در برزیل با وارد کنندگان همکاری نکردند و پیشنهاد این بود که بنا بر مقررات دامپزشکی به روش دیگری بارگیری انجام شود که در این روش کالا ۵ روز زودتر به ایران می رسد و این کار بزرگی بود که در راستای تأمین امنیت غذایی کشور انجام شد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
nazgol
haraz1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
ghoncheh
پگاه
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
vioni
زر ماکارون
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور