یک شنبه 26 آبان ماه 1398  -  Sunday, November 17, 2019
eco 1pegah
اخبار برتر
1
سه شنبه 23 مهر ماه 1398 ساعت 8:29

نامه سرگشاده انجمن رسانه‌‌هاي كشاورزي و صنايع غذايي به رییس هیات مدیره کانون صنايع غذايي:

تهديد و شكايت هاي زنجيره اي از رسانه ها مانع شفاف سازي است

اقتصاد غذا - در پی شکایت های زنجیره ای کانون انجمن های صنایع غذایی و همچنین دبیر این تشکل از مانی جمشیدی مدیر مسوول پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس» انجمن صنفی رسانه های کشاورزی و صنایع غذایی ایران در نامه ای سرگشاده به رییس هیات مدیره کانون انجمنهای صنایع غذایی اعلام کرد: حضور رسانه‌هاي آگاه در هر بخشي منجر به رشد و تعالي آن مجموعه مي‌شود و همواره شفافيت در اطلاع‌رساني مانع ايجاد رانت و روابط غيراصولي مي‌گردد.


به گزارش....متن کامل نامه انجمن رسانه های کشاورزی و صنایع غذایی خطاب به سید محمدرضا مرتضوی رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران به شرح زیر است:جناب آقاي سيد محمدرضا مرتضوي 
رييس محترم كانون انجمن‌هاي صنفي صنايع غذايي 

با سلام 

   جنابعالي نزد اهالي رسانه همواره به‌عنوان فردي صريح كه حرف‌هاي اصولي خود را بدون پرده‌پوشي عنوان مي‌كنيد شناخته شده هستيد، اما متأسفانه اخيراً در كانون انجمن‌هاي صنفي صنايع غذايي شاهد به‌كارگيري رويه‌اي خلاف آن چيزي كه از چنين تشكلي بايد سراغ داشت، هستيم. 
در اين كه پاسخگويي و انتشار مطالب صحيح و با مستندات وظيفه هر رسانه‌اي است شك و شبهه‌اي وجود ندارد، اما بپذيريد اين‌كه براي پنهان كردن حقيقت با پرونده‌سازي و شكايت‌هاي سريالي بخواهيم راه اطلاع‌رساني شفاف و صحيح را ببنديم به طور قطع راه صوابي نخواهد بود. 
اخيراً پايگاه خبري اقتصاد غذا (فودپرس) بدون آنكه پاسخ يا جوابيه‌اي نسبت به درج مطالبش دريافت كند، مورد هجمه و شكايت كانون انجمن‌‌هاي صنفي صنايع غذايي قرار گرفته است، فارغ از آنكه قضاوتي نسبت به صاحب حق‌بودن هيچكدام از طرفين داشته باشيم، به نظر جنابعالي رويه به‌كار گرفته حداقل نسبت به رسانه‌اي كه در طول حیاتش در تمامی سالهای اخیر جامع‌ترين و پرنفوذترين نحوه اطلاع‌رساني را در بخش صنايع‌غذايي داشته رويه خردمندانه‌اي بوده است؟!
از همه مهمتر اين‌كه ماني جمشيدي صاحب امتياز و مديرمسوول اين پايگاه خبري به‌عنوان عضوي شناخته شده در بخش همواره يار و ياور تشكل‌هاي صنايع‌غذايي بوده و علاوه بر آنكه به مدت 3 سال به عنوان عضو هيأت مديره آن تشكل فعاليت كرده، سال‌ها نيز در كسوت مدير روابط‌عمومي كانون انجمن‌هاي صنفي صنايع غذايي سخنگو و منتشركننده صداي تشكل‌ها و توليدكنندگان صنايع غذايي بوده است، حال چگونه بدون هيچ رفتار كدخدامنشانه‌اي و با چنين ضرب‌الاجلي به‌دنبال حل اختلاف در دادگاه هستيد؟! 
گمان مي‌كنيد بدون پاسخگويي و گفت‌وگو نسبت به موضوع اختلاف با ضرب و زور مي‌توان مانع جريان مستقيم اطلاع‌رساني شد؟! 
جناب مرتضوي در نظر داشته باشيد كه حضور رسانه‌هاي آگاه در هر بخشي منجر به رشد و تعالي آن مجموعه مي‌شود و همواره شفافيت در اطلاع‌رساني مانع ايجاد رانت و روابط غيراصولي مي‌گردد. 
از سوي ديگر براي انجمن صنفي رسانه‌هاي تخصصي صنايع غذايي كشور اين پرسش مطرح است كه آيا در كانون انجمن‌هاي صنفي صنايع غذايي و جامعه معظم صنعت غذا كه در سال‌جاري در سوگ شاهرخ ظهيري، پدر معنوي خود نشسته است بزرگتر ديگري وجود ندارد که به جای رویه غیر معمول شکایت به دادگاه، به اصلاح امور بپردازد و اول به مستندات توجه کنند و در صورت کذب بودن به دسگاه قضا مراجعه کنند؟! 

جناب مرتضوي قطعا انتشار مطالب کذب مورد تایید هیچ شخصی نیست اما حرفه و رسالت خبرنگاری متفاوت از هر نوع تعاملات تجاری و اقتصادی است. بپذيريد با شكايت و شكايت‌هاي زنجيره‌اي نمي‌توان مانع بيان عقايد شد و يكي از وظايف اصلي رسانه‌ها انتشار اخبار صحيح و با مستندات بدون در نظر گرفتن مصالح روزمره است. 
به هرحال انجمن رسانه‌هاي تخصصي كشاورزي و صنايع غذايي كشور با 55 عضو شامل 2 روزنامه و چندين هفته‌نامه، دو هفته‌نامه، ماهنامه و فصلنامه و چند پايگاه خبري به طور كامل شرايط را رصد مي‌كند و برخود وظيفه مي‌داند از هر حركتي كه در راستاي تنوير افكار عمومي و مصالح ملي كشور باشد حمايت كند و مانع آن شود تا با توسل به زور و تهديد، جريان اطلاع‌رساني در بخش كشاورزي و صنايع غذايي خدشه‌دار شود. 

     با تشكر – هيأت مديره  
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
ghoncheh
nazgol
پگاه
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
vioni
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
آب معدنی واتا
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20