پنج شنبه 8 آبان ماه 1399  -  Thursday, October 29, 2020
pegaheco 1
اخبار
1
دو شنبه 15 ارديبهشت ماه 1399 ساعت 11:15

نکات طلایی برای رفع خشکی دهان و گلوی افراد روزه‌دار

غذا و تغذیه> مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: افراد روزه‌دار برای رفع خشکی دهان و گلو در طی روز، باید در وعده سحر سبزی، میوه و سالاد مصرف کنند تا تشنگی و خشکی دهان و گلویشان کمتر شود.

زهرا عبداللهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران گفت: برای اینکه در طول روز افراد روزه‌دار دچار خشکی گلو نشوند نباید در وعده سحری غذاهایی که خشک، پُر پروتئین، چرب ، سرخ شده و پر ادویه هستند را بخورند، حتی از نوشیدنی‌ها و موادی که خیلی شیرین هستند استفاده نشود.

وی گفت: برای رفع خشکی دهان و گلو در طی روز، باید در وعده سحر حتما سبزی، میوه و سالاد مصرف شود چون این مواد دارای آب هستند و در طول روز به دلیل تامین آب موردنیاز بدن کمک می‌کند تا تشنگی و خشکی دهان و گلو کمتر شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مصرف مولتی ویتامین در ماه رمضان ضروری است گفت: اگر در وعده سحر تا افطار اصول تغذیه ای صحیح رعایت شود و تمام گروه‌های غذایی در حد تعادل و متنوع مصرف شود، نیازی به مولتی ویتامین ها نیست.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: سحری و افطاری که مجموعه‌ای از ‌گروه‌های غذایی مختلف باشد مفید است، یعنی از گروه نان و غلات ترجیحا سبوس دار، سبزیجات، لبنیات و منابع پروتئینی و... در هر دو وعده بطور متنوع باید وجود داشته باشد.

عبداللهی عنوان کرد: وعده سحری باید از افطار کاملتر باشد، درواقع روزه داران بابد همان وعده ای را قبل از ماه مبارک رمضان به عنوان وعده ناهار میل می‌کردند را در سحر میل کنند چرا که وعده سحری در طول روز انرژی مورد نیاز بدن تامین را تامین می‌کند ، اما افطار باید سبک باشد و با مایعات گرم شروع شود و غذاهای آبکی و سهل‌الهضم مصرف شود، حدود ٤٥ دقیقه تا ۱ ساعت بعد از افطار، روزه داران می‌توانند وعده شام را میل کنند.

عبداللهی در پایان به افراد روزه دار توصیه کرد: وعده افطار خود را حتما با آب گرم ، چای یا مایعات گرم به همراه چند خرما آغاز کنند.

منبع:فارس 
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
شیرین عسل1
pegah4
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
vioni
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
تیتر20
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
آرد سازی پوسان