سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2pegah
اخبار برتر
0
دو شنبه 29 شهريور ماه 1400 ساعت 12:24

ارز روغن خام بخش خصوصی در جیب شرکت بازرگانی دولتی/اعتبار تجاربخش خصوصی در حال نابودی است

مواد غذایی> عضو هیات مدیره انجمن صنایع روغن نباتی گفت:در حالی که روغن های وارداتی بخش خصوصی از فروردین ماه در گمرک مانده، دولت می گوید سهمیه ارز ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ برای واردات روغن خام پرداخت شده است.

یک عضو هیأت مدیره انجمن روغن نباتی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حدود ۶ ماه است که روغن‌های بخش خصوصی در بنادر کشور رسوب کرده اما دولت و بانک مرکزی هیچ ارزی برای ترخیص روغن‌های وارداتی بخش خصوصی پرداخت نمی‌کند.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود، با بیان اینکه دولت نباید به عنوان تاجر، تصمیم گیر و مجری، رقیب بخش خصوصی باشد، گفت: بخش عمده سهمیه ارزی واردات روغن خام در شش ماه نخست سال جاری به شرکت بازرگانی دولتی ایران پرداخت شده و ادامه این روند منجر به تخریب وجه بخش خصوصی ایران در بازار جهانی است.

عضو هیأت مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران خاطرنشان کرد: در حالی که روغن‌های خام کارخانجات روغن نباتی در بنادر منتظر دریافت ارز است شرکت بازرگانی دولتی برای تحویل روغن خام مورد نیاز کارخانجات پول روغن خام را نقدی دریافت کرده و با هزار زحمت بعد از یک ماه تحویل می‌دهد.

وی افزود: این روند ظلم به بخش خصوصی است که مواد اولیه اش در بنادر چشم انتظار تخصیص ارز باشد و برای خرید همان مواد اولیه مجبور باشد به صورت ریالی و نقدی به شرکت بازرگانی دولتی پول بدهد.

این فعال صنعت روغن نباتی تصریح کرد: بخش خصوصی در صنعت روغن نباتی در حال بی اعتبار شدن و نابودی است و نباید شرکت بازرگانی دولتی تافته جدا بافته تخصیص ارز و رقیب بخش خصوصی باشد.

وی همچنین از سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در خواست کرد تا اجازه ندهد مسیر غلط دولت گذشته که منجر به نابسامانی بازار روغن نباتی در سال گذشته شد، تکرار شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
goncheh-98
پگاه-خامه
فشذهشف2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
taknan2
زرفروکتوز1
mihan2
haraz1
لاکیدووو
nazgol-98
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
tejarat talaie
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
ardineh
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
حلبچی
zar
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
kandoj
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20