یک شنبه 24 آذر ماه 1398  -  Sunday, December 15, 2019
pegaheco 1
اخبار برتر
1
چهار شنبه 18 فروردين ماه 1395 ساعت 18:41

اطلاق نام کره گیاهی به مارگارین فریب دادن مردم است/ کره گیاهی همان مارگارین با روغن پالم است که در بسته های شبیه کره عرضه می شود/ سکوت وزارت بهداشت در مقابل پدیده کره گیاهی تعجب آور است

صنایع غذایی> کره، یکی از محصولاتی است که کشور به‌دلیل عدم تولید کافی از قبل از انقلاب تاکنون به واردات آن نیازمند بوده و به‌دلیل اینکه جزو کالاهای اساسی محسوب می‌شود همواره از ارز دولتی برای واردات آن استفاده می‌کنند. اکنون از ابتدای سال جاری تعرفه آن از 10 درصد به 20 درصد افزایش یافته است؛ این موضوع می‌تواند برای سلامتی مردم خطرآفرین باشد.


یکی از کارشناسان صنعت شیر درباره افزایش تعرفه واردات کره گفت: این تعرفه هم‌اکنون به 20 درصد افزایش یافته. در حالی که سال گذشته این تعرفه تنها 10 درصد بود.

حسین چمنی با اشاره به اینکه حدود 90 درصد نیاز کره خوراکی کشور از خارج تأمین می‌شود، افزود: به‌نظر می‌رسد مسئولان با هدف افزایش قیمت شیرخام در کشور به چنین اقدامی دست زده‌اند که تصمیمی اشتباه و غیرکارشناسی است.

وی خاطرنشان کرد: چند سالی است که روغن نباتی را با نام "کره گیاهی" در فروشگاه‌های کشور عرضه می‌کنند. این در حالی است که اطلاق نام کره به این محصول، اصلاً صحیح و منصفانه نیست و به نوعی فریب دادن مردم است. کره در زبان فارسی اختصاصاً به چربی استحصال شده از شیر می‌گویند و محصولی که با نام کره گیاهی به مردم عرضه می‌شود در واقع همان مارگارینی است که با اضافه کردن اسید چرب ترانس یا افزایش اسیدهای چرب اشباع مانند پالم، به حالت جامد درآمده و در بسته‌بندی‌هایی شبیه کره معمولی، به بازار عرضه می‌شود. با توجه به واقعیت مارگارین یا چربی گیاهی که مایع است امکان بسته‌بندی آن در فویل آلومینیومی وجود ندارد و تنها با عملیات هیدروژنه کردن کره گیاهی چنین امکانی به وجود می‌آید که البته خطرات تبدیل روغن گیاهی به جامد بر همگان روشن است، اما سکوت وزارت بهداشت در مقابل چنین پدیده‌ای تعجب‌آور به‌نظر می‌رسد.

به گفته این کارشناس، وقتی تعرفه واردات به ناگهان دو برابر می‌شود، قیمت کره معمولی در بازار نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد. با این اتفاق، مردم برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها به سمت اجناس مضر یعنی مارگارین همراه با اسید چرب ترانس یا اسید چرب اشباع می‌روند.

چمنی ادامه داد: افزایش مصرف اسیدهای چرب اشباع هم خطرات فراوانی دارد که در هر یک از این دوحالت باید وزارت بهداشت در این زمینه بررسی و نتایج آن را به مردم عرضه کند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در کشوری مانند دانمارک، اگر مقدار اسید چرب ترانس در محصولی از دو درصد بیشتر باشد، جریمه نقدی و زندان برای خاطی در پی خواهد داشت؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد تصمیم افزایش تعرفه، به‌طور مستقیم به سلامت مردم ضربه وارد کند.

منبع:ایانا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زرفروکتوز1
nazgol
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
ghoncheh
پگاه
شیرین عسل1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
تیتر20
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک