جمعه 4 مهر ماه 1399  -  Friday, September 25, 2020
eco 1pegah
دیگه چه خبر
1
سه شنبه 7 مهر ماه 1394 ساعت 11:41

ممنوعیت واردات نوشیدنی های پرشکر

مواد غذایی> کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: واردات محصولات نوشیدنی با شکر بالا از سال قبل متوقف شده و نوشیدنی های میوه ای و درصد بالاتری از آبمیوه وارد کشور می شود.

معصومه تکلو در خصوص ارتقاء نوشیدنی های میوه ای بدون گاز و گازدار ضوابط بهداشتی مربوطه با همکاری اداره کل نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی در دست تجدید نظر می باشد که این موضوع در راستای کاهش شکر و افزایش درصد آبمیوه محتوی است که بزودی اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: از طرفی جهت ارتقاء سلامت مصرف کنندگان در حال حاضر واردات محصولات نوشیدنی با شکر بالا از سال قبل متوقف شده است و نوشیدنی های میوه ای و درصد بالاتری از آبمیوه وارد کشور می شود.

تکلو گفت: تمامی واحدهای تولیدکننده دارای پروانه های بهداشتی ساخت کشور معتبر و واردکنندگان دارای مجوز ورود معتبر محصولات تولیدی و وارداتی آنها در زمان عرضه به بازار و ورود به داخل کشور مورد بررسی فنی و بهداشتی قرار گرفته و در صورت تایید اجازه عرضه و توزیع را دارند.

کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در ادامه بیان داشت: در جهت ارتقاء کیفیت محصول آبلیمو نیز ویژگی های فنی و بهداشتی مربوطه در دست تجدید نظر است.

تکلو افزود: اداره کل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی با انجام نمونه برداری های مستمر از آبلیموی تولیدی از سطح عرضه نسبت به کنترل کیفیت و سلامت آبلیمو اقدام می نماید و در سال جاری تعداد قابل توجهی محصولات آبلیمو نامنطبق در سطح شناسایی شده و نسبت به جمع آوری آنها از سطح عرضه و برخورد از طریق مراجع ذی صلاح قانونی بعمل آمده است.
منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
nazgol
haraz1
شیرین عسل1
sobhan
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
آیدین
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان