شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
pegaheco 1
تورها ونمایشگاه ها
1
چهار شنبه 17 شهريور ماه 1395 ساعت 15:59

27-30 مهرماه

نهمین نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی در کرج برگزار می شود

کشاورزی> اقتصاد غذا - نهمین نمایشگاه تکنولوژی زیرساخت های کشاورزی موسوم به « نمایشگاه آبیاری و ماشین های کشاورزی کرج»، حاصل یک دهه تعامل و گفتگو با کشاورزان و بهره برداران پیشرو و نمونه، سازندگان و واردکنندگان تجهیزات آبیاری و کارشناسان و دست اندرکاران معاونت های مرتبط با موضوع نمایشگاه، اینک با رویکردی متفاوت 27-30 مهرماه  در استان البرز، شهرستان کرج و در فضای نمایشگاهی گلستان گلشهر برگزار می شود. 

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، بخش ویژه نمایشگاه امسال، برجسته کردن تلاش های وزارت جهاد کشاورزی در دست یابی و عرضه کشت بافت و نهال، درختچه و بذور مقاوم در مقابل کم آبی و خشکی است که خود تلاشی تاثیرگذار برای صرفه جویی درمصرف  آب کشاورزی است. گفتنی است در نمایشگاه امسال، تولیدکنندگان و واردکنندگان تراکتور، کمباین، ماشین ها و ادوات کشاورزی حضور گسترده تری دارند. این نمایشگاه با حمایت معنوی وزارت جهاد کشاورزی به ویژه مرکز روابط عمومی و تشکل های مطرح و سراسری توانسته است فعالیت های ارزشمند طراحان و مجریان و تولیدکنندگان و سازندگان تجهیزات آبیاری که غالبا پنهان هستند و در منظر افکار عمومی کمتر دیده می شوند را در قالب یک نمایشگاه متمرکز به صورت ملموس و قابل اتکا آشکار سازد و توجه برنامه ریزان، تصیم گیرندگان و تصمیم سازان اقتصادی و طراحان بودجه و اعتبارات را به نقش تاثیرگذار استفاده از مکانیزاسیون، لوله و اتصالات پلی اتیلن، روش های مختلف آبیاری نوین به منظور صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری جلب نماید که با افزایش بودجه و اعتبارات برای این بخش ها، شاهد افزایش ضریب بهره وری از آب کشاورزی تا 43 درصد هستیم.

منصور انصاری دبیر ستاد اجرایی نهمین نمایشگاه، می گوید: بخش ویژه ای را به کشت بافت، نهال اصلاح شده، بذور مقاوم در مقابل کم آبی و همچنین کودهای کدینگ شده که ثبت مشخصات شده و مورد تایید موسسه تحقیقات خاک و آب هستند؛ اختصاص داده ایم و تلاش شده است که رویکرد نمایشگاه، جلب تعداد بیشتری از زارعان، کشاورزان و به ویژه گندمکاران و تشکل های مرتبط در سراسر کشور باشد. در واقع، از آنجا که نمایشگاه برای غرفه گذاران شناخته شده است و غالبا به محض اطلاع، اعلام حضور می کنند، بودجه قابل توجهی برای دعوت و بازدید بهره برداران در سراسر کشور اختصاص یافته است؛ همچنین این نمایشگاه از طریق مراجع ذیصلاح از تعداد زیادی از وابستگان بازرگانی کشورهای همجوار، آفریقایی و اروپایی با هدف توسعه صادرات دعوت کرده است.

وی یادآور شد: کشور ما در عرصه طراحی و تولید انواع لوله و اتصالات و بعضی قطعات سامانه های نوین آبیاری از نظر قیمت و کیفیت، توانایی رقابت با کشورهای اروپایی را دارد و این نمایشگاه همواره کانونی برای صادرات تجهیزات و سیستم های آبیاری، ماشین ها و ادوات کشاورزی به کشورهای همجوار بوده است.

وی افزود: به دلیل نتایجی که این نمایشگاه متمرکز و شناخته شده در عرصۀ ارائه و نمایش توانمندی ها در زمینه مکانیزاسیون کشاورزی و سامانه های نوین آبیاری داشته است از آن به عنوان نمایشگاهی در مسیر توسعه پایدار کشاورزی یاد می کنند. 


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
sobhan
nazgol
pegah3
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
آیدین
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
vioni
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
آب معدنی واتا