پنج شنبه 2 بهمن ماه 1399  -  Thursday, January 21, 2021
pegahبانک کشاورزیeco 1
اخبار برتر
1
دو شنبه 3 شهريور ماه 1399 ساعت 14:10

رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور:

اقتصاد کشور را با نگاه کارشناسانه بخش خصوصی مدیریت کنید

کشاورزی> اقتصاد غذا - رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: اجرای دقیق سیاست های ابلاغی اصل 44 قانون اساسی و مدیریت اقتصادی با نگاه کارشناسانه بخش خصوصی مهمترین درخواست فعالان اقتصادی از دولت است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، ابوالحسن خلیلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: براساس سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی مدیریت اقتصادی باید به بخش خصوصی واگذار شود و دولت صرفا به وظیفه سیاست گذاری و نظارتی در این عرصه بپردازد.

رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور  ایران افزود: اجرای نادرست اصل 44 قانون اساسی و واگذاری های غیراصولی بنگاه های دولتی به افراد فاقد صلاحیت موجب شد تا از یک سو بنگاههای واگذارشده و نیروی انسانی این واحدها با چالش های جدی مواجه شوند و از سوی دیگر نگرش عموم مردم به خصوصی سازی منفی شود در حالیکه معضلات ایجاد شده برای بنگاههای اقتصادی واگذار شده ناشی از خصوصی سازی نیست بلکه آنها امروز با تبعات منفی واگذاری های غیرکارشناسانه مواجه شده اند.

خلیلی با اشاره به مشکلاتی که اقتصاد کشور به دلیل تبعات تحریم ها با آن مواجه شده است، ادامه داد: بخش خصوصی همواره بازوی اجرایی توانمندی برای دولت و کشور در دور زدن و عبور از تحریم ها بوده  است و تمامی تلاش خود را به کار برده تا کمترین فشار اقتصادی به کشور و مردم تحمیل شود.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارد برای بهبود شرایط اقتصادی و چرخاندن چرخ های بخش تولید، توزیع و خدمات استفاده می کند ولی مساله اساسی این است که تصمیم گیری های یک شبه، غیرکارشناسانه و غیرتخصصی که در بخش دولتی و بدون استفاده از نظرات بخش خصوصی اتخاذ می شود موجب شده تا از یک سو مسیر فعالیت های اقتصادی تسهیل نشود و از سوی دیگر فعالان اقتصادی که با اعتبار و سرمایه خود به کمک دولت آمده اند متحمل زیان های بسیاری شوند.

رئیس اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خاطرنشان کرد: اگر دولتمردان نسبت به توانمندی بخش خصوصی باورپذیری داشته باشد و تصمیم سازی های خود را بر مبنای نظرات تشکل ها، انجمن ها و بخش خصوصی انجام دهد بدون تردید اقتصاد سریعتر از مشکلاتی که با آن مواجه است، عبور خواهد کرد.

خلیلی تاکید کرد: نظرات بخش خصوصی همواره منطبق بر واقعیت است زیرا آنها در میدان عمل هستند و  فراز و نشیب های یک فعالیت اقتصادی و تبعات برخی تصمیم گیری ها را با تمام وجود درک کرده و می دانند بنابراین اگر از پتانسیل آنها برای سیاست گذاری های کلان اقتصادی استفاده شود بدون تردید تصمیات صحیح تری اتخاذ می شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
sobhan
زرفروکتوز1
haraz1
mihan
لاکیدووو
goncheh1
شیرین عسل1
pegah2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
tabiat
nazgol
shirinvatan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران