پنج شنبه 12 تير ماه 1399  -  Thursday, July 2, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 17 شهريور ماه 1395 ساعت 12:57

رئیس سازمان تعاون روستایی خبرداد:/

خرید تضمینی ۸۰ هزار تن شیر/ عرضه بورسی شیرخشک برای صادرات

مواد غذایی> یکی از طرح‌های حمایتی وزارت جهاد کشاورزی از دامداران، خرید تضمینی شیر خام بود که به گفته رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی تا کنون ۸۰ هزار تن شیر خام از دامداران به صورت میانگین حدود کیلویی ۱۲۵۰ تومان خریداری شده که از امروز شیر خشک تولید شده در بورس برای صادرات عرضه می‌شود.

حسین صفایی روز گذشته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای تیرماه تا کنون بدون محدودیت خرید تضمینی شیر آغاز شده است و علی‌رغم اینکه پیش‌بینی می‌شد روزانه حدود هزار تن شیر خام از دامداران خریداری شود به طور متوسط ۸۰۰ تن از این محصول در هر روز خریداری کرده ایم که جمعا به حدود ۸۰ هزار تن می‌رسد.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی شیر خام در ۱۰ استان اجرایی شد و با ۱۵ کارخانه قرارداد امضا کرده‌ایم، افزود: تعداد کارخانه‌های تحت قرارداد نسبت به سال گذشته در راستای تسهیل دسترسی دامداران برای فروش محصولشان به دولت افزایش پیدا کرده و شیر خام طی این بازه زمانی از استان‌هایی مانند تهران، البرز، قزوین، اصفهان، شهرکرد، تبریز، خراسان رضوی، کرمان، یزد و ... خریداری کرده‌ایم و این اقدام سبب شد تا نرخ خرید شیر خام در کشور را در حدود کیلویی ۱۲۰۰ تومان تصویب کنیم اما وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای درخواست کرد تا در سهمیه جذب شیر خود جهشی ایجاد کنیم تا با سهم بیشتری وارد بازار شویم.    

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: برای اینکه مانند سال گذشته در بازار رسانی و صادرات این محصول دچار مشکل نشویم پس از تبدیل شیر خام به خامه و شیرخشک، خامه آن به تدریج بازار می‌شود و شیرخشک حاصل از آن نیز از امروز روی تابلوی بورس برای صادرات عرضه می شود و برای جلوگیری از نشت آن از بازار داخلی، از هر صادرکننده‌ای ضمانت‌نامه‌ای دریافت می‌کنیم تا هر زمان که برگ سبز گمرکی محموله صادراتی خود را ارائه داد ضمانت‌نامه‌اش را پس می‌دهیم.

صفایی همچنین درخصوص خرید تصمینی خرما اظهار کرد: هم اکنون بازار این محصول از نظر باغداران و نخل داران مناسب است اما اگر زمانی قیمت خرما به پایین تر از قیمت تعیین شده برای انواع این محصول برسد سازمان تعاون روستایی خرید تضمینی آن‌را آغاز می‌کند که برای خرما و کشمش روش جدیدی به عنوان خرید تضمینی مشروط در نظر گرفته شده است به گونه‌ای که محصول تولید کننده در انبارهای سازمان با حفظ مالکیت بهره‌بردار نگه‌داری شود و کشاورز بخشی از بهای محصولش را دریافت کند تا عجله‌ای برای فروش آن نداشته باشد و در زمان مناسب آن‌را در بازار عرضه کند. اما اگر نهایتا محصولش فروش نرفت سازمان تعاون روستایی آن‌را به صورت تضمینی خریداری می‌کند.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
sobhan
شیرین عسل1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا