سه شنبه 4 آذر ماه 1399  -  Tuesday, November 24, 2020
pegahبانک کشاورزیeco 1
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 27 فروردين ماه 1399 ساعت 12:24

هشدار وزارت جهادکشاورزی به توزیع‌کنندگان نهاده‌های دامی/ تخلف کنید، تعلیق می‌شوید + سند

مدیرکل نظارت بر توزیع کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به شرکتهای توزیع کننده نهاده‌های دامی هشدار داد در صورت تخلف در تحویل نهاده به تولیدکنندگان، فعالیتشان تعلیق خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، محمد قدیری ابیانه، مدیرکل نظارت بر توزیع کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به واردکنندگان نهاده‌های دامی عنوان کرد: فعالیت‌های متخلفان نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه تعلیق می‌شود و  مدت زمان تحویل کالا پس از واریز وجه خریداران برای شرکت‌های واردکننده یا توزیع کننده حداکثر 10 روز اعلام کرد.

در این نامه آمده است:

مدیرعامل محترم واردکننده نهاده‌های دامی (ذرت، جو، کنجاله سویا و دانه‌های روغنی)

احتراماً ضمن تقدیر و تشکر از کلیه شما بزرگواران که علیرغم تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و شرایط دشوار تحریم نسبت به تأمین نهاده‌های دامی اقدام می‌نمایید به استحضار می‌رساند با توجه به گزارشات اخذ شده از ناظران و بازرسان در عرصه میدانی و همچنین رصد و پایش سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی متأسفانه در برخی از موارد مشاهده می‌گردد شرکت‌های توزیع کننده (واسطه) معرفی شده از طرف واردکنندگان، علیرغم دریافت وجه از خریداران (تولیدکنندگان) کالای خریداری شده را در زمان مقرر تحویل نمی‌دهند، فلذا به آگاهی می‌رساند مدت زمان تحویل کالا پس از واریز وجه خریداران برای شرکت‌های واردکننده یا توزیع کننده حداکثر 10 روز می‌باشد.

با توجه به هماهنگی به عمل آمده در صورت هر گونه تخلف احتمالی توسط شرکت‌های توزیع کننده اعم از:

عدم تحویل کالا در زمان مقرر تعیین شده، گرانفروشی، تبلیغات یا اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی مبنی بر اعلام باری که وجود ندارد یا اعلام مبلغ بالاتر از قیمت مصوب برای نهاده‌هایی که با ارز رسمی دولتی وارد کشور شده اند و… بلافاصله فعالیت آنان در سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی تعلیق و علاوه بر معرفی آنان بر روی تابلوی اصلی سامانه جهت اطلاع کلیه خریداران در کشور، طبق ضوابط و مقررات با آنان رفتار خواهد شد.

لازم به ذکر است با توجه به تعهدات اخذ شده از شرکت‌های واردکننده نهاده مبنی بر رساندن کالا به مصرف کننده نهایی (تولیدکنندگان) در صورت تخلفات احتمالی این شرکت‌های توزیع کننده که توسط واردکنندگان معرفی شده اند مسئولیت هر گونه تبعات بعدی بر عهده آنان نیز خواهد بود.

کالاهای اساسی , وزارت جهاد کشاورزی , ستاد تنظیم بازار ,
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
nazgol
pegah4
goncheh1
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
ارسال پیامک
زر ماکارون
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1