پنج شنبه 8 آبان ماه 1399  -  Thursday, October 29, 2020
eco 1pegah
اخبار برتر
1
سه شنبه 24 تير ماه 1399 ساعت 15:23

درخواست اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور از دبیر کارگروه تنظیم بازار:

بدون صدور تائیدیه ثبت سفارش بانکها ترخیص کالا ممنوع شود

کشاورزی> اقتصاد غذا - اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در نامه ای به دبیر کارگروه تنظیم بازار خواستار حل مشکلات ترخیص کالاهای اساسی رسوبی در بنادر وگمرکات شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)؛ از ابتدای سال جاری تا سوم تیرماه امسال به منظور تسریع روند تامین کالای اساسی در بازار، جلوگیری از فسادپذیری نهاده های دامی و سایر کالاهای اساسی رسوبی شده در بنادر و گمرکات مقرر شد تا با تائیدیه بانک های عامل ثبت سفارش کالاهای در صف تامین وتخصیص ارز انجام شود.
از مورخ سوم تیر ماه سالجاری بانک مرکزی طی نامه ای به تمامی بانک های عامل صدور تائیدیه برای ثبت سفارش کالاهای در صف تامین و تخصیص ارز را ممنوع کرد که این امر می تواند در روند تامین کالای اساسی مورد نیاز صنایع وابسته به نهاده های دام وطیور مشکلاتی را ایجاد کند زیرا دیگر ترخیص کالاهای اساسی رسوبی شده به صورت درصدی صورت نمی گیرد.
اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران طی نامه ای به «محمد رضا  کلامی » سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر کارگروه تنظیم بازار خواستار ایجاد هم افزایی میان دستگاههای دولتی برای اتخاذ تصمیمات منطقی شد تا در شرایط تحریم  اقتصادی بتوان به نتایج بهتری دست پیدا کرد.
در متن این نامه آمده است:

جناب آقای مهندس کلامی
سرپرست محترم معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر کارگروه تنظیم بازار
با سلام و احترام
ضمن قدردانی از تلاش و مساعدت های جنابعالی و کارگروه تنظیم بازار در ایجاد تسهیلات لازم برای ورود و ترخیص کالاهای اساسی و عرضه آنها به بازار و فراهم نمودن آسایش مردم، از جمله مفاد بند ۲ صورتجلسه ۸۸ کارگروه و مفاد نامه شماره 63341/60 مورخ 10/03/99 به معاونت محترم ارزی بانک مرکزی و بخشنامه گمرک در خصوص ترخیص درصدی کالاهای اساسی که دارای ثبت سفارش و نامه در صف تامین ارز می باشند که همگی در راستای جلوگیری از رسوب بیش از حد کالاهای اساسی در مبادی ورودی و فسادپذیری آنها و فراوانی آن در بازار مصرف و حذف التهابات قیمتی بازار می باشد، متاسفانه در روزهای اخیر بانک مرکزی طی نامه شماره 92923-99 مورخ 03/04/99 خطاب به بانک های عامل با تاکید " صدور هرگونه تاییدیه بابت هر نوع ثبت سفارش مبنی بر قرار گرفتن در صف تخصیص و یا تامین ارز " را ممنوع نموده است که به مفهوم ممنوعیت ترخیص کالا در شرایط حاضر که فرایند تخصیص ارز برای واردات کالاها بسیار زمان بر و نامشخص است، می‌باشد و این بخشنامه همزمان با موافقت گمرک جمهوری اسلامی در افزایش سقف ترخیص درصدی از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد به شرط داشتن نامه " در صف تخصیص یا تامین ارز " صادر گردیده است. لازم است در شرایط تحریم اقتصادی، سازمان های داخلی با تصمیم گیری منطقی و علمی نسبت به هم افزایی توان دولت اقدام نمایند تا نتیجه مطلوب تری در راستای اقتصاد مقاومتی حاصل گردد.
لذا مستدعیست با طرح موضوع به هر نحو که صلاح می دانید نسبت به اقدام در تسریع رسیدن کالا به بازار دستور مساعد صادر فرمایید.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
goncheh1
nazgol
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
تیتر20
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni