شنبه 4 خرداد ماه 1398  -  Saturday, May 25, 2019
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 27 شهريور ماه 1397 ساعت 11:57

واگذاری قیمت‌گذاری آب بسته‌بندی به تولید کنندگان/ قیمت مواد اولیه ۴۰۰ درصد افزایش یافت

دبیر انجمن‌های آبهای معدنی و آشامیدنی با انتقاد از ملاک قیمت‌گذاری سازمان تعزیزات بر اساس نرخ تورم ۸ درصدی گفت: وقتی مواد اولیه ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، این قیمت‌گذاری معنایی ندارد.

 پیمان فروهر از اجرای بند جدید مصوبه ٤٨٠٢١ در ۱۰ شهریورماه امسال با موضوع نحوه تعيين قيمت كالاها و خدمات توسط وزير صنعت به سازمان حمايت و ساير دستگاههاي متولي خبر داد و گفت: در بند ج این مصوبه آمده است که مسئوليت قيمت گذاري کالاهایی که جز مجموعه ۲۵ گروه کالایی نیستند، به واحدهاي توليدي آب بسته بندی واگذار می‌شود و لذا براي تغيير قيمت محصولات نيازي به تاييد سازمان حمايت نيست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، دبیر انجمن‌های آبهای معدنی و آشامیدنی در ادامه با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی‌ای که در  فهرست ۲۵ محصول گروه یک کالایی قرار نگرفته‌اند مشمول قیمت گذاری توسط سازمان حمایت نیستند، بیان کرد: تا پیش از این مصوبه اي صادر شده بود كه افزايش بيش از ١٠٪؜ قيمت را مشروط به دريافت جواز از سازمان حمايت كرده بود و لذا اين مصوبه جديد مجددا مصوبه ٤٨٠٢١ را احياء کرد و لذا براي تغيير قيمت محصولات نيازي به تاييد سازمان حمايت نيست این واحدهای تولیدی راسا می‌توانند قیمتشان را تغییر دهند مگر اینکه سازمان حمایت شکایتی وصول کند و قیمت‌های آن واحد تولیدی را بررسی کند.

او درباره واحدهای تولیدی که در این مدت به دلیل افزایش قیمت مشمول جریمه شده‌اند، گفت: در ابتدا باید ببینیم سازمان تعزیرات درباره این جریمه‌ها درست عمل کرده است یا نه. ولی اگر سازمان حمایت واحد تولیدی‌ای را به دلیل نداشتن جواز از این سازمان جریمه کرده، کاملا نادرست است و از این جریمه تبرئه خواهد شد مگر اینکه متهم شود به اینکه خودشان تغییرات قیمتی را اعمال کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، فروهر در پایان با انتقاد از ملاک قیمت‌گذاری سازمان تعزیزات بر اساس نرخ تورم ۸ درصدی گفت: وقتی مواد اولیه ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، ملاک قیمت‌گذاری بر اساس نرخ ۸ درصدی تورم معنایی نداشته و این موضوع هیچ ارتباطی با محاسبات نرخ تورمی‌که دولت اعلام کرده است، ندارد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
ghoncheh
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
روغن نازگل
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
vioni
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران