دو شنبه 13 مرداد ماه 1399  -  Monday, August 3, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 2 اسفند ماه 1394 ساعت 10:25

موز قد کشید/ افزایش نامحسوس قیمت میوه در شب عید

کشاورزی> رییس اتحادیه میوه وسبزی گفت: گاهی میان پروسه رنگ آمیزی موز به سبب کمی تولید وقفه می افتد که همین امر منجر به افزایش قیمت آن در بازار می شود.

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه وسبزی درخصوص دلایل گرانی موز در چند روز اخیر اظهار داشت: موز زمان ورود به کشور سبز رنگ است و به همین خاطر باید قبل از ورود به بازار در سردخانه قرار بگیرد و سپس به سالن های رنگ آمیزی برود گاهی میان این پروسه به سبب کمی تولید فاصله می افتد که همین امر منجر به افزایش قیمت آن در بازار می شود.

وی افزود: سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده همانند سالهای گذشته باید با وارد کنندگان مذاکره ای داشته باشد تا با افزایش رنگ آمیزی محصول قیمت آن در بازار بیش از پیش گران نشود.

مهاجران در ادامه گفت: سیب، پرتغال از جمله میوه های اصلی شب عید هستند که به وفور در سردخانه ذخیره شده و از سویی خیار هم کاشت شده و معلوم نیست که شب عید چه اتفاقی رخ دهد اما پیش بینی بنده این است که افزایش چشم گیری نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به دلایل گرانی پیاز بیان کرد: سال گذشته تولید پیاز خیلی زیاد بوده که کشاورزان در سال جاری به سبب کاهش قیمت محصول سال گذشته میزان خود را کاهش دادند و لازم به ذکر است که قیمت پیاز دیروز به 2 هزار و 500 تومان رسیده که امروز مجدد شاهد افزایش قیمت به مرز 3 هزار تومان رسیده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
goncheh1
pegah3
haraz1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
vioni