دو شنبه 5 اسفند ماه 1398  -  Monday, February 24, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 2 اسفند ماه 1394 ساعت 10:25

موز قد کشید/ افزایش نامحسوس قیمت میوه در شب عید

کشاورزی> رییس اتحادیه میوه وسبزی گفت: گاهی میان پروسه رنگ آمیزی موز به سبب کمی تولید وقفه می افتد که همین امر منجر به افزایش قیمت آن در بازار می شود.

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه وسبزی درخصوص دلایل گرانی موز در چند روز اخیر اظهار داشت: موز زمان ورود به کشور سبز رنگ است و به همین خاطر باید قبل از ورود به بازار در سردخانه قرار بگیرد و سپس به سالن های رنگ آمیزی برود گاهی میان این پروسه به سبب کمی تولید فاصله می افتد که همین امر منجر به افزایش قیمت آن در بازار می شود.

وی افزود: سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده همانند سالهای گذشته باید با وارد کنندگان مذاکره ای داشته باشد تا با افزایش رنگ آمیزی محصول قیمت آن در بازار بیش از پیش گران نشود.

مهاجران در ادامه گفت: سیب، پرتغال از جمله میوه های اصلی شب عید هستند که به وفور در سردخانه ذخیره شده و از سویی خیار هم کاشت شده و معلوم نیست که شب عید چه اتفاقی رخ دهد اما پیش بینی بنده این است که افزایش چشم گیری نخواهیم داشت.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به دلایل گرانی پیاز بیان کرد: سال گذشته تولید پیاز خیلی زیاد بوده که کشاورزان در سال جاری به سبب کاهش قیمت محصول سال گذشته میزان خود را کاهش دادند و لازم به ذکر است که قیمت پیاز دیروز به 2 هزار و 500 تومان رسیده که امروز مجدد شاهد افزایش قیمت به مرز 3 هزار تومان رسیده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
ghoncheh
شیرین عسل1
sobhan
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
زرفروکتوز1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
آیدین
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
vioni