دو شنبه 15 آذر ماه 1400  -  Monday, December 6, 2021
مهگلچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 13 مهر ماه 1399 ساعت 10:37

مخالفت شدید وزارت جهاد کشاورزی با واردات میوه/ تولید سرانه ایران ۲.۵ برابر جهان است

کشاورزی> مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: وزارت جهاد کشاورزی ومعاونت باغبانی به شدت مخالف واردات همه انواع میوه است و اجازه نخواهد داد این اتفاق بیافتد.

زهرا جلیلی مقدم، مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی، در مورد مجوز واردات همه انواع میوه ها گفت: ایران جزو بزرگترین تولید‌کنندگان میوه در دنیاست. سرانه تولید میوه در ایران دو نیم برابر سرانه تولید میوه در جهان است. از طرفی تنوع میوه در کشور داریم، انواع میوه‌های مربوط به مناطق سردسیر، معتدله، و مناطق نیمه گرمسیری و حتی مناطق گرمسیری رو در کشور داریم.

وی افزود: بنابراین نیازی به واردات میوه نیست. حتی در برخی میوه‌ها مازاد تولید داریم که ضروری است که برای صادرات آن برنامه ریزی کنیم.

جلیلی مقدم در مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی در مورد واردات میوه گفت: وزارت جهاد کشاورزی، معاونت باغبانی با این موضوع به شدت مخالف است و اجازه نخواهد داد این اتفاق بیافتد. تنها 4 میوه گرمسیری، که شرایط خاصی رو برای تولید می‌خواهند یعنی موز، انبه، آناناس، نارگیل وارد می‌شوند که آن هم به دنبال محدود کردن واردات  هستیم و برنامه‌ریزی برای افزایش تولید در داخل کشور رو در دست اقدام داریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما بارها با واردات میوه مخالفت کرده‌ایم. واردات میوه، تحت هر عنوانی به صلاح نیست، ما برای برخی محصولات، مانند مرکبات، در کشور کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته داریم و ظرفیت خالی برای محصولات خارجی نداریم.

منبع:ایلنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
زرفروکتوز1
لاکیدووو
mihan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نازگل
taknan2
haraz
فشذهشف2
روغن غنچه
شیرین عسل1
پگاه-خامه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ardineh
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie
kandoj
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
ariantaem
آیدین
حلبچی
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
zar
صنایع غذایی مسرور