سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برتر
3
یک شنبه 3 بهمن ماه 1395 ساعت 13:13

امین الضرب های صنعت غذا باز هم افتخار آفریدند

معاون اول ریس جمهور تندیس و نشان امین الضرب را به غلامعلی سلیمانی و مرتضی سلطانی اعطاء کرد

صنایع غذایی> اقتصاد غذا - مراسم نخستین دوره اعطای تندیس لوح و نشان امین الضرب به گارآفرینان برتر و فعالان وفق به مناسبت  133 سالگی تاسیس اتاق تهران برگزار شد و بزرگان صنایع غذایی با دریافت دو تندیس از سه تندیس اعطایی خوش درخشیدند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، تندیس امین الضرب به عنوان عالی ترین نشان کارآفرینان و صنعتگران برتر توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به غلامعلی سلیمانی بنیانگذار گروه صنعتی سولیکو «کاله» و مرتضی سلطانی بنیانگذار و رییس هیات مدیره گروه صنعتی زر «زر ماکارون» اعطاء شد.

گفتنی است مرتضی سلطانی، غلامعلی سلیمانی و یونس ژائله رییس هیات مدیره گروه صنایع غذایی شیرین عسل  چندی پیش نیز به عنوان مشاوران وزیر صنعت درتوسعه صادرات غیرنفتی انتخاب شده بودند.


همچنین در این مراسم لوح و نشان امین‌ الضرب به اصغر قندچی از فعالان صنعت خودرو در ایران و بنیانگذار شرکت ایران کاوه و پدر کامیون‌سازی اهدا شد.

همچنین لوح و نشان امین‌الضرب به علی رحیمیان فعال و صاحب کسب و کار در بخش‌های مختلف صنعت دام و طیور تعلق گرفت.

در مراسم امروز نشان و لوح امین‌ الضرب به علی حاج سید سلیمانی صادرکننده نمونه و بنیانگذار نیک‌کالا و نشان و لوح امین‌ الضرب به اسدالله عسگراولادی به سابقه 6 دهه فعالیت در حوزه بازرگانی اهدا شد.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم لوح و نشان امین‌ الضرب به پیش کسوت صنعت سیمان و گچ کشور علاء الدین میرمحمد صادقی و لوح و نشان امین‌ الضرب به محسن خلیلی اعطا شد.

همچنین لوح و نشان امین‌الضرب به بنیان‌گذار صنعت نوشت افزار در ایران و بنیانگذار کارخانه بیک در ایران، علی‌اکبر رفوگران تقدیم شد.

این گزارش می‌افزاید: لوح و نشان امین‌ الضرب به عباس سعیدی نژاد فعال در حوزه دارو و همچنین لوح و نشان امین‌ الضرب به ابراهیم عسگریان به عنوان پیشگام صنعت شیر در کشور تقدیم شد.

به گزارش فارس، مهدی حریری لوح و نشان امین الضرب را در این مراسم به پاس هفت دهه سابقه تجارت و بازرگانی و به عنوان تاجر بزرگ چای در کشور دریافت کرد.

عزیزاله علاءالدین هم لوح و نشان امین‌ الضرب را در اولین مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب به پاس هفت دهه فعالیت صنعتی و تجاری دریافت کرد.

در مراسم امروز لوح و نشان امین‌ الضرب به رحمان گلزار بنیانگذار ساختمان‌سازی نوین در ایران و سازنده شهرک اکباتان اهدا شد که البته وی در ایران حضور ندارد.

در بخش دیگری از این مراسم لوح و نشان امین‌ الضرب به اقتصاددانان و محققان حوزه اقتصاد و بازرگانی تعلق گرفت و در این راستا به پاس تحقیق در مورد زندگی کارآفرینان لوح و نشان امین‌ الضرب به علی اصغر سعیدی اهدا شد.

همچنین لوح و نشان امین‌ الضرب به پاس فعالیت علمی در دفاع از بخش خصوصی به موسی غنی‌نژاد و لوح و نشان امین‌ الضرب به پاس فعالیت‌های مطبوعاتی به بنیانگذار روزنامه دنیای اقتصاد، علیرضا بختیاری تعلق گرفت.

براساس گزارش فارس، بخش سوم اهدا لوح و نشان امین‌ الضرب به کارآفرینان برجسته تعلق گرفت و امیر منصور عطایی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مهندسی زلال ایران این نشان را از آن خود کرد.

براساس این گزارش در این بخش همچنین رضا رضایی پدر قطعه‌سازی خودرو لوح و نشان امین‌ الضرب را دریافت کرد و به پاس عمل به مسئولیت اجتماعی نشان و لوح امین الضرب به عباسی موسوی رهپیما در بخش کارافرینان برجسته تعلق گرفت.

به گزارش فارس،‌ در آخرین بخش از این مراسم تندیس امین الضرب به سه نفر اهدا شد که اولین تندیس به غلامعلی سلیمانی به عنوان کارآفرین برتر ایرانی و بنیانگذار شرکت کاله تعلق گرفت.

همچنین تندیس و لوح امین الضرب به مرتضی سلطانی به عنوان فعال در صنعت ریخته‌گری و به عنوان رکورددار ذخیره سازی غلات و تولید آرد در کشور و کارآفرین برجسته تعلق گرفت. تندیس و لوح امین الضرب به محمد مهدی فنائی پیشگام در صنعت برق ایران تعلق یافت.

به گزارش فارس غلامعلی سلیمانی در این مراسم گفت: از دولتمردان انتظار داریم شرایطی به وجود آورند که افرادی مثل امین الضرب‌ها استمرار داشته باشند.

وی افزود: 133 سال قبل امین الضرب‌ها شروع به کار کردند و لی وجود آنها هم اکنون استمرار ندارد و ما ایجاد زمینه برای استمرار وجود چنین افرادی از دولت خواستاریم.

به گزارش فارس، مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب برای اولین بار در کشور و به همت اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

همچنین در این مراسم لوح و نشان امین الضرب به مژده مهدوی از نوادگان حاج امین الضرب (بنیانگذار اتاق بازرگانی در ایران) اهدا شد.

در این مراسم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمعی از فعالان حوزه تجارت و بازرگانی کشور حضور داشتند. 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol-98
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
haraz1
شیرین عسل1
goncheh-98
taknan2
زرفروکتوز1
mihan2
پگاه-خامه
فشذهشف2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
ardineh
vioni
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
آب معدنی واتا
tejarat talaie
آرد سازی پوسان
zar
kandoj
تیتر20
حلبچی
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران