یک شنبه 6 بهمن ماه 1398  -  Sunday, January 26, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 12 مرداد ماه 1394 ساعت 14:13

مصوبه خرید شیرخام ۱۴۴۰ تومانی زودتر اجرا شود/ دامداران توقع زیادی ندارند

کشاورزی> معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دامداران از سال گذشته منتظر اجرای مصوبه خرید شیر خام به قیمت ۱۴۴۰ تومان هستند، گفت: انتظار می‌رود سازمان حمایت هر چه زودتر این مصوبه را اجرا کند، تا بیش از این شاهد متضرر شدن دامداران نباشیم.

حسن رکنی معاون وزیر جهاد کشاورزی در مورد اجرای مصوبه خرید شیر خام 1440 تومان از دامداران گفت: معاون رئیس جمهور آقای شریعتمداری با نظر بسیار مثبتی به این موضوع وارد شده‌ و  در صورت ‌جلسه‌ای که برای اجرایی شدن این مصوبه به سازمان حمایت ابلاغ شده بر حسن اجرای این مصوبه تأکید شده است.

وی با بیان اینکه ما از سازمان حمایت انتظار اجرای شدن این مصوبه را داریم، افزود: ابلاغ این مصوبه به سازمان حمایت اتفاق جدیدی نیست، بلکه مصوبه  خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان سال گذشته در ستاد تنظیم بازار تصویب شد، ولی هیچ‌گاه اجرا نشد.

رکنی تصریح کرد: دامداران با کمترین توقع بیشترین تلاش را برای تولید می‌کنند و انتظاری که برای اجرایی شدن مصوبه دارند، انتظار بالایی نیست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه انتظار می‌رود، در یک فضای آرام و با تعامل مناسب بین دامداران و کارخانجات صنایع لبنی این مصوبه عملیاتی شود، بیان داشت: در ادامه مسیر سازمان حمایت باید اقدامات عملیاتی را به گونه‌ای انجام دهد، تا خرید و فروش این محصول سیر طبیعی خودش را پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که از یک طرف دامداران خواهان افزایش قیمت خرید شیرخام هستند، اما از طرف دیگر صنایع با توجه به شرایط بازار تمایلی به افزایش قیمت ندارند، برآورد شما از این مسئله چیست، گفت: با توجه به وظایفی که ستاد تنظیم بازار در قبال مصرف‌کننده، تولید کننده و صنایع بر عهده دارد، قبل از ابلاغ مصوبه خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان قطعا کارهای کارشناسی انجام شده و نباید دوباره این موضوع مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: به صورت بسیار شفاف در بخشنامه ستاد تنظیم بازار این موضوع مطرح شده که سازمان حمایت موظف به نظارت بر عملیاتی شدن مصوبه مذکور است، بنابراین انتظار می‌رود که سازمان حمایت در این مورد ورود فعالی داشته باشد و ضمن در نظر گرفتن منافع تولید، مصرف و صنعت بیش از این شاهد متضرر شدن دامداران نباشیم.

منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
nazgol
پگاه
sobhan
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
تیتر20
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
آرد سازی پوسان