یک شنبه 22 تير ماه 1399  -  Sunday, July 12, 2020
eco 1pegah
اخبار برتر
1
جمعه 15 شهريور ماه 1398 ساعت 19:31

سکوت منفعلانه تشکلهای آرد سازی در زمینه قیمت سبوس

مواد غذایی> اقتصاد غذا - در حالی که تشکلهای دامداران با همراهی وزارت جهاد کشاورزی بیشترین فشار را برای تغییر قیمت سبوس گندم بر روی دولت و به ویژه وزارت صمت و کارگروه تنظیم بازار می آورند اما تشکلهای آرد سازی همچنان به سکوت خود ادامه می دهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فودپرس»، کارخانجات آرد سازی به عنوان تنها گروه صنعت غذا که بیشترین وابستگی را به دولت دارد مدتی است که با چالش قیمت گذاری سبوس گندم دست و پنجه نرم می کند.
چالشی که ابتدا و پشت درهای بسته به نفع آردسازان به پیش رفت اما پس از تصمیمات وزارت صنعت و کارگروه تنظیم بازار با واکنش تند دامداران و شخص وزیر جهاد کشاورزی مواجه شد به طوری که محمود حجتی در نامه ای به رییس جمهور خواستار تجدید نظر در خصوص قیمت گذاری سبوس شد.
این اتفاقات در حالی رقم خورد که دامداران با نامه نگاری های سرگشاده و درخواست کمک توانستند شرایط را تغییر دهند اما در طرف دیگر ماجرا  صدایی از تشکلهای آردسازان به گوش نرسید و سردمداران تشکلهای آرد سازی ترجیح دادند با سکوتی منفعلانه کار را به پیش ببرند. تشکلهایی که طی سالیان متمادی توسط افراد خاص و ثابتی اداره شده و بیشتر تمایل دارند به صورت محفلی و در اتاق های دربسته به حل مشکلات بپردازند. تکنیکی که به نظر می رسد اینبار کارآیی خود را ازدست داده و احتمال شکست آرد سازان در مقابل دامداران را افزایش داده است.
در همین حال سید محمدرضا مرتضوی رییس انجمن آردسازان که  چهره ای پر سر و صدا در سایر زمینه های اقتصادی می باشد در این زمینه سکوت اختیار کرده  و در معدود اظهارات خود در این زمینه  تنها در یک جمله به خبرگزاری تسنیم گفته که اختلاف نرخ فعلی سبوس با نرخ قبلی به حدود 800 میلیارد تومان می رسد.(لینک)

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
sobhan
زرفروکتوز1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
vioni
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
آیدین
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
تیتر20