چهار شنبه 22 مرداد ماه 1399  -  Wednesday, August 12, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 30 آذر ماه 1395 ساعت 2:10

روشن شدن موتور صادرات ايران به روسيه/ صادرات ٢٠ ميليون يورويي محصولات كشاورزي در چند ماه

مواد غذایی> مدیرعامل هلدینگ بانک توسعه صادرات از تجربه موفق عملیاتی کردن ساختار مدیریت خدمات صادرات با محوریت روسیه خبـر داد. 

سعید مستشار با بیان اینکه فرآیند صادرات انواع میوه و سبزیجات به روسیه در قالب ساختار نظام مند مدیریت خدمات صادرات از حدود سه هفته قبل، پس از انعقاد قرارداد تأمین محصول با گسترده ترین شبکه فروشگاه زنجیره ای در روسیه، عملا آغاز شده، گفت: طی همین مدت کوتاه، محصولات مختلفی متناسب با نیاز بازار روسیه، از باغداران و سبزیکاران تأمین و به این کشور صادر شده است که این روند به نحو قابل قبولی رو به افزایش است.
این مقام مسئول افزود: در مدت کمتر از سه هفته از عملیاتی شدن ساختار مدیریت خدمات صادرات، محصولات متنوع و متعددی شامل انواع میوه و سبزیجات به کشور روسیه صادر شده است، این در حالی است که براساس برنامه ریزی صورت گرفته، پیش بینی میشود ارزش کل صادرات به کشور روسیـه در چارچوب ساختار ایجاد شده طی چند ماه آینده به حدود 20 میلیون یورو بـرسد که این موضوع، تأثیر قابل قبولی در رشد و تقویت توان صادراتی بخش خصوصی کشور خواهد داشت.  
مستشار تأکید کرد هدف اصلی از ساختار مدیریت خدمات صادرات که با مشارکت سه بانک توسعه صادرات، کشاورزی و توسعه تعاون ایجاد شده، تسهیل گری فرایند صادرات برای فعالان بخش خصوصی و جلب مشارکت راهبردی تولیدکنندگان در این بخش است، به نحوی که از تولیدکنندگان محصولات صادراتی متناسب با بازار هدف در قالب ارائه خدمات صادراتی، مانند بازاریابی محصول، انعقاد قرارداد و مسائل حقوقی، بازرسی و کنترل کیفیت، حمل و نقل، دریافت و نقل و انقال وجوه، ارتقاء و استانداردسازی تأمین محصولات صادراتی و برندینگ پشتیبانی می کند.  
مدیرعامل هلدینگ بانک توسعه صادرات خاطرنشان کرد در مرحله نخست، بازار هدف در ساختار مدیریت خدمات صادرات، کشور روسیه و محصولات هدف نیز محصولات کشاورزی و مواد غذایی است، اما در مراحل بعد این ساختار را به سایر بازارها ازجمله سایر کشورهای حوزه CIS، چین و... و سایر محصولات با قابلیت صادراتی تعمیم خواهیم داد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
nazgol
sobhan
زرفروکتوز1
pegah3
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
vioni