دو شنبه 15 آذر ماه 1400  -  Monday, December 6, 2021
مهگلpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 5 آبان ماه 1400 ساعت 14:10

بازگشت هلدینگ طبیعت به چرخه تولید با عزم ملی مسئولان/ هنوز علت آتش‌سوزی و خسارت مشخص نیست

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره هلدینگ طبیعت گفت: تلاشمان بر این است که با اتّکا به خودمان، دوباره این کارخانه را راه بیندازیم؛ اما برای اینکه فعالیت کارخانه مختل نشود، نیاز به حمایت‌های همه‌جانبه مسئولان داریم تا به اشتغال جوانان خدشه‌ای وارد نشود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هم اکنون 2 هزار و 942 تَن در شرکت طبیعت بیمه هستند و با اضافه شدن افراد روزمزد، تعدادشان به بیش از 3 هزار تَن می‌رسد. این میزان اشتغالزایی به غیر از سرمایه‌گذاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که هلدینگ طبیعت به عنوان سهامدار این بخش بوده و این فروشگاه‌ها به نوعی به ما وابسته هستند. در مجموع نزدیک 7 هزار تَن در این هلدینگ مشغول به کار هستند.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره هلدینگ طبیعت با اشاره به اینکه مجموعه هلدینگ طبیعت مجموعه بسیار بزرگ و گسترده‌ای است گفت: تلاشمان بر این است که با اتکا به خودمان، دوباره این کارخانه را راه بیندازیم؛ اما برای اینکه فعالیت کارخانه مختل نشود، نیاز به حمایت‌های همه‌جانبه مسئولان داریم تا به اشتغال جوانان خدشه‌ای وارد نشود.

«محمد مختاریانی»، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره هلدینگ طبیعت، در گفتگو با تابناک با اشاره به اینکه این هلدینگ با هدف تأمین و توزیع کالا‌های اساسی مصرفی خانوار در سراسر کشور خدماتی را ارئه می‌دهد، اظهار کرد: هم‌اکنون هلدینگ طبیعت به عنوان یکی از بازیگران اصلی بازار است که توانسته محصولات متنوع و با کیفیت دیگری نظیر برنج، روغن، چای، رب گوجه فرنگی و تن ماهی را به بازار عرضه کند.

وی با اشاره به اینکه این هلدینگ در حوزه روغن بیش از 10 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: هلدینگ طبیعت در حوزه تن ماهی و رب بیشترین میزان تولید و در حوزه چای سهم قابل توجهی را در کشور به خود تخصیص داده است.

مختاریانی افزود: همچنین این هلدینگ در برنج ایرانی بسته‌بندی شده، نقش قابل توجهی در کشور دارد. همچنین 35 درصد برنج وارداتی کشور توسط این هلدینگ انجام می‌شود.

وی ادامه داد: براساس برنامه از پیش تعیین شده، قرار است ظرف یک ماه آینده خط تولید انواع کنسروجات در کارخانه طبیعت دو، واقع در شهر ساوه افتتاح شود.

رئیس هیئت مدیره هلدینگ طبیعت گفت: هم اکنون 2 هزار و 942 تَن در این شرکت بیمه هستند و با اضافه شدن افراد روزمزد، تعدادشان به بیش از 3 هزار تَن می‌رسد. این میزان اشتغال‌زایی به غیر از سرمایه‌گذاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که هلدینگ طبیعت به عنوان سهامدار این بخش بوده و این فروشگاه‌ها به نوعی به ما وابسته هستند. در مجموع نزدیک 7 هزار تن در این هلدینگ مشغول به کار هستند.

مختاریانی گفت: حدود 20 میلیارد تومان در ماه گذشته به کارکنان پرداخت شده است و با وجودی که هزار نیرو‌ی شاغل در کارخانه‌ای بودند که منجر به آتش‌سوزی شده است، حقوق آن‌ها را چند روز زودتر از موعد مقرر پرداخت کردیم و از آن‌ها خواستیم سر کار خود حاضر شوند و تلاش کردیم که وظایف خودمان را به نحو احسن انجام دهیم.

مدیرعامل هلدینگ طبیعت افزود: از آنجا که مجموعه هلدینگ طبیعت، مجموعه بسیار بزرگ و گسترده‌ای است، ما تلاش می‌کنیم با اتّکا به خودمان دوباره این کارخانه را راه بیندازیم تا فعالیت کارخانه مختل نشود؛ بنابراین برای راه‌اندازی مجدد آن نیاز به حمایت‌های همه‌جانبه مسئولان داریم تا به اشتغال جوانان خدشه وارد نشود.

وی با تأکید بر اینکه هلدینگ طبیعت نقش کلیدی در امنیت غذایی کشور دارد، اظهار کرد: تقریباً 70 درصد کارخانه طبیعت یک در آتش‌سوزی دچار خسارت کامل شد. برآورد رسمی در خصوص میزان خسارت از این آتش‌سوزی در دست نیست. هم اکنون توسط کارشناسان در حال بررسی است تا مشخص شود چه میزان بار از بین رفته و چند درصد تأسیسات و ماشین‌آلات آسیب دیدند؛ اما رقم خسارت رقم قابل توجهی است.

مختاریانی همچنین افزود: هنوز علت آتش‌سوزی کارخانه طبیعت مشخص نشده است. هم‌اکنون علت حادثه توسط کارشناسان هلدینگ، مسئولان بیمه و نهاد‌های امنیتی در دست بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از وقوع آتش‌سوزی، مسئولان استانی از این کارخانه بازدید کردند و حتی در این خصوص جلسه‌ای نیز تشکیل شد. کمابیش تماس‌هایی نیز از سوی مسئولان کشوری داشتیم. متأسفانه بُعد آتش‌سوزی خیلی وسیع بود؛ بنابراین، باید یک عزم ملی از سوی مسئولان جهت حمایت از این هلدینگ صورت گیرد تا بتوانیم کارخانه را دوباره با تأمین تجهیزات راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: انتظار داریم که مسئولان کمک کنند تا کالا و مواد اولیه مورد نیاز را از گمرک خارج کنیم، چون این کالا‌ها چندین ماه است در گمرک مانده است. برای نمونه، مواد اولیه روغن و برنج وارداتی که طبق قوانین وارد کشور شده، همچنان در گمرک است.

مختاریانی خاطرنشان کرد: انتظار داریم با حمایت مسئولان و تسهیل قوانین و مقررات بتوانیم به چرخه تولید بازگردیم تا برند طبیعت دچار رکود نشود و همچنان با قدرت هر چه بیشتر به فعالیت خود در بازار ادامه دهد. همچنین بیمه باید در این زمینه کمک کند تا با پیش پرداخت‌ها بتوانیم ماشین‌آلات و مواد اولیه را سفارش دهیم.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
فشذهشف2
mihan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz
روغن غنچه
taknan2
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
پگاه-خامه
لاکیدووو
نازگل
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
حلبچی
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
آیدین
ardineh
kandoj
ارسال پیامک
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
ariantaem
آرد سازی پوسان
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
zar