معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی از خرید تضمینی بیش از 100 هزار تن گندم خبر داد و گفت: متولی خرید تضمینی گندم، سازمان مرکزی تعاون روستایی و مباشر و مجری خرید، شرکت‌های غله‌ واگذار شده به وزارت جهادکشاورزی هستند.

حسین مهدی‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهارکرد: خرید تضمینی گندم از 15 فروردین امسال در استان‌های فارس، خوزستان و بوشهر آغاز شده که بر اساس آخرین آمار و اطلاعات رسیده بیش از 100 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

پرداخت به موقع بهای گندم به کشاورزان

وی افزود: بهای گندم خریداری شده از کشاورزان به موقع به آن‌ها پرداخت می‌شود؛ به گونه‌ای که بر مبنای چک لیست تهیه شده در مراکز خرید و میزان افت محصول تحویل داده شده بهای محصول محاسبه و از طریق بانک سپه به صورت منظم به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ادامه داد: از آنجاکه مشکلی در تامین اعتبار لازم برای پرداخت خرید تضمینی گندم وجود ندارد پرداخت بهای این محصول به صورت منظم و روزانه به کشاورزان صورت می‌گیرد.

وزارت جهاد کشاورزی متولی خرید گندم

م
هدی‌دوست گفت: وزارت جهاد کشاورزی بر اساس قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی، متولی خرید تضمینی گندم است و 14 شرکت غله بازرگانی دولتی که براساس همین قانون به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده‌اند، مباشر و مجری خرید تضمینی گندم هستند.
کد خبر خرید تضمینی بیش از 100 هزار تن گندم وزارت کشاورزی متولی خرید

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =