در 8 سال اخیر متاسفانه به دلیل سوء مدیریت‌ها خودکفایی در عرصه گندم را از دست دادیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی جوادی آملی در دیدار با حجت الاسلام یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه من برای موفقیت‌های دولت دعا می‌کنم اظهار کرد: کشور ما از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که منابع بسیار زیاد زمینی را در اختیار داریم و اگر با این همه امکانات نتوانیم به درستی کشور را مدیریت کنیم نشانه ضعف مدیریتی بسیار زیاد ماست.

وی با اشاره به اینکه در دولت اسبق به خودکفایی گندم رسیدیم و جشن آن را نیز برگزار کردیم خاطرنشان کرد: در 8 سال اخیر متاسفانه به دلیل سوء مدیریت‌ها خودکفایی در عرصه گندم را از دست دادیم و این امر نشان دهنده ضعف مدیریتی است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه با این همه نعمتی که در اختیار جمهوری اسلامی است چرا باید این همه بیکار وجود داشته باشد تصریح کرد: نباید دروغ گفته شود و با مردم بازی شود زیرا مردم عمل‌های مسئولان را به خوبی رصد می‌کنند.

مفسر بزرگ قرآن کریم گفت: مردم صدای آشنا و راستین را می‌پذیرند، صدای امام برای مردم آشنا بود و بر اساس همین عمل گرایی بود که امام(ره) را انتخاب کردند و تا هم اکنون نیز به او پایبند هستند.

آیت الله جوادی آملی با انتقاد از اهانت‌ها و توهین‌هایی که در جامعه در حال شکل گیری است خاطرنشان کرد:خداوند در قرآن کریم در سوره انعام می‌فرماید به بت‌های دیگر مذاهب فحش ندهید زیرا در این صورت آن‌ها به معبود شما فحش می‌دهند. این رفتار عملی قرآن است که متاسفانه در جامعه ما فراموش شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز در بسیاری از جوامع جهل جای علم را گرفته است، اظهار کرد: امام علی(ع) 25 سال با خلفا هماهنگ بود و آن‌ها فتوحاتی را با راهنمایی حضرت(ع) بدست آوردند و ما نیز باید در جامعه به همین شکل رفتار کنیم زیرا هرکس علوی واقعی باشد به همین شکل رفتار می‌کند.
کد خبر آیت الله جوادی آملی خودکفایی گندم با سوءمدیریت 8 ساله از بین رفت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عرفان ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۶
    2 0
    شیر مادرت حلالت باشه