۰ نفر
۱۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۷
رئیس اتحادیه چایکاران کشور ضمن انتقاد از سازمان چای به دلیل عدم پرداخت مطالبات 90 روزه کشاورزان چایکار، گفت: مافیای چای در وزارت جهادکشاورزی نفوذ کرده است.

ایرج هوسمی در گفتگو با مهر درخصوص پرداخت مطالبات چایکاران در سال جاری، اظهارداشت: باوجود اینکه رئیس سازمان چای کشور اخیرا اعلام کرد قراراست مبلغ 10 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران کشور را پرداخت کنیم اما متاسفانه هنوز این مبلغ پرداخت نشده است.

وی افزود: سازمان چای کشور تنها مطالبات کشاورزان چایکار را تا 18 اردیبهشت ماه سال جاری پرداخت کرده است و مابقی مطالبات را که شامل "نیمه دوم اردیبهشت، نیمه اول خرداد، نیمه دوم خرداد، نیمه اول تیر، نیمه دوم تیرو نیمه اول مردادماه سال جاری" است را به کشاورزان چایکار پرداخت نکرده است.

رئیس اتحادیه چایکاران کشور در ادامه با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از کارخانجات چای شمال کشور به دلیل شرایط بداقتصادی یا تعطیل شده اند یا درحال تعطیلی هستند، گفت: براین اساس، کشاورزان چایکار مجبورند برگ سبز چای خود را به مناطق دیگری ببرند که این اقدام موجب بروز مشکلاتی می شود.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان چای گفت: اگر سازمان چای کشور برنامه مدونی برای این کار داشت، دیگر چنین مشکلاتی بوجود نمی آمد.

هوسمی با تاکیدبراینکه سازمان چای درحال حاضر دچار سوء مدیریت شده است، گفت: متاسفانه سازمان چای از زمانی که زیرنظر وزارت جهادکشاورزی رفته است، علی رغم اینکه همه تصور می کردند وضعیتش بهتر از قبل می شود، عملکردش به مراتب بدتر از گذشته شده است.

وی اضافه کرد: در زمانی که سازمان چای زیر نظر وزارت بازرگانی وقت بود شرایط خیلی بهتر بود بطوریکه به کشاورزان در آذرماه هرسال بدون گرفتن هیچ بهره ای مساعده پرداخت می کرد و همچنین کودشمیایی ارزان قیمت در اختیار کشاورزان چایکار می گذاشت.

رئیس اتحادیه چایکاران کشور بیان داشت: درحال حاضر سازمان چای نه تنها مساعده به کشاورزان چایکار نمی دهد بلکه حق الزحمه عادی آنها را هم پرداخت نمی کند و از دادن کود شیمیایی به کشاورزان چایکار مضایقه می کند. وی تصریح کرد: همه این اقدامات نشان دهنده نفوذ مافیای چای در وزارت جهادکشاورزی است.

کد خبر 20274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =