پس از آنکه آمریکا بدترین شرایط آب و هوایی خود (به لحاظ بارش) در نیم قرن اخیر را تجربه کرد، آب و هوای خشک در استرالیا نیز به نگرانی های مربوط به عرضه غلات افزود و سبب شد، بهای گندم و ذرت در بازار شیکاگو افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، بهای گندم برای تحویل در ماه دسامبر (آذر) در ساعت 12:35 روز چهارشنبه به وقت سنگاپور، روی تابلوی تجاری بازار شیکاگو برای نخستین بار در چهار روز اخیر افزایش یافت و با 4/0 درصد صعود به هشت دلار و 51 سنت در هر بوشل رسید.
بهای ذرت برای تحویل در ماه دسامبر نیز با 3/0 درصد افزایش به 4025/7 دلار در هر بوشل رسید.ذخایر گندم استرالیا، دومین صادرکننده گندم در جهان، در پایان ماه سپتامبر (9 مهر) در مقایسه با سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است.
دولت استرالیا امروز اعلام کرد، ممکن است تا شش روز آینده نیز، شرایط آب و هوایی بدون تغییر بماند.در صورت تحقق این پیش بینی، کشت زمستانه گندم در استرالیا آسیب خواهد دید.
وزارت کشاورزی آمریکا در تاریخ 11 اکتبر (20 مهر) پیش بینی کرد، به خاطر خشکسالی در این کشور، میزان برداشت غلات به کمترین سطح آن از سال 2006 تا کنون برسد.
بهای ذرت برای تحویل در ماه نوامبر امروز در بازار شیکاگو تغییری نکرد و معادل 9375/14 دلار در هر بوشل بود.هر بوشل معادل 42/6 کیلوگرم است.

کد خبر 21249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =