۰ نفر
۵ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۰

فرماندار مهران، گفت: عملیات صادرات کالا در مرز مهران از چهارم آبان‌ماه به مدت پنج روز متوقف می‌شود.

"عباس نصراللهی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: این مهم به واسطه برگزاری جشن عید سعید قربان در کشور عراق اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به توافقات به عمل آمده با مقامات عراقی، فعالیت اقتصادی و تجاری بازارچه مرزی مهران به مناسبت عید سعید قربان از تاریخ چهارم آبان‌ماه به مدت پنج روز تا تاریخ هشتم آبان‌ماه متوقف خواهد شد.

فرماندار مهران اظهار کرد: البته کار تردد زوار برقرار بوده و تنها مراودات تجاری مرز بین‌المللی مهران در مدت مذکور به طور موقت تعطیل خواهد شد.

نصرالهی گفت: تجار دو کشور می‌توانند از سه‌شنبه هفته آتی بار دیگر فعالیت‌های تجاری خود را بر اساس روال گذشته آغاز کنند.

فرماندار مهران همچنین با اشاره به وضعیت صادرات کالا از مرزمهران از ابتدای سال جاری تاکنون، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و 353 هزار تن انواع کالا از طریق بازارچه مرزی مهران به کشور عراق صادر شده است.

نصراللهی افزود: در هفت ماهه نخست امسال صادرات انواع کالا از طریق گمرکات استان ایلام به خارج کشور از نظر وزنی 113 درصد رشد داشته است.

وی گفت: این میزان صادارت کالاهای مختلف از طریق مرز بین‌المللی مهران به لحاظ ارزشی 510 میلیون دلار برآورد شده است که از لحاظ ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 153 درصد رشد را نشان می‌دهد و انتظار می‌رود که با تلاش و جدیت بیشتر زمینه برای ادامه این روند در استان فراهم شود.

فرماندار شهرستان مرزی مهران، اضافه کرد: بیش از 69 هزار دستگاه تریلر و کامیون کار حمل و نقل کالاهای صادراتی را به بازارچه بین‌المللی مهران انجام داده‌اند که نسبت به سال گذشته 83 درصد افزایش داشته اند.

نصراللهی ادامه داد: عمده محصولات صادراتی به کشور عراق انواع مصالح ساختمانی، خودرو و ساخته‌های فلزی و پلاستیکی میوه و تره بار است.

کد خبر 21345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =