رییس سازمان دامپزشکی کشورگفت: اکنون در بخش طیور 218 کشتارگاه صنعتی در سطح کشور فعال است و 84 کشتارگاه صنعتی دیگر نیز در مراحل تاسیس و ساخت است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمحسن دستور با اشاره به اینکه تمام کشتارگاه‌های سنتی طیور تعطیل شده است، اظهار کرد: ساماندهی بهداشتی کشتارگاه‌های دام و طیور از طریق جایگزینی کشتارگاه‌های سنتی با کشتارگاه‌های صنعتی بهداشتی و پیگیری تجهیز کلیه کشتارگاه‌های موجود به سردخانه بالای صفر درجه سانتیگراد از دیگر فعالیت‌های اجرایی این بخش است.

به گفته وی تاکنون با بهره‌برداری از 56 کشتارگاه صنعتی بهداشتی دام تعداد 460 کشتارگاه سنتی در کشور تعطیل شده و به این صورت تعداد کشتارگاه‌های سنتی دام از 750 باب به 290 باب کاهش یافته است.

دستوردرباره حمل و نقل دام و طیور زنده و فرآورده‌های خوراکی دام، طیور و آبزیان گفت: حمل و نقل فرآورده‌ها و دام و طیور زنده مستلزم استفاده از خودروهای مناسب دارای مجوز اشتغال به حمل و نقل بهداشتی است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور افزود: ثبت این خودروها و صدور کد رهگیری و ردیابی آن‌ها در شبکه یکپارچه قرنطینه دامپزشکی در دستور کار قرار دارد.

کد خبر 21387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =