دبیر کمیسیون صنایع مجلس دلیل مهم افزایش نرخ محصولات واحدهای تولیدی صنایع پلاستیک را وجود واسطه میان بورس و 6000 تولید کننده این بخش عنوان و تأکید کرد: چرا باید در بورس افراد خاص با دلالی پول‌های کلان به جیب بزنند؟

الیاس طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به تولید و سرمایه‌های ملی، اظهار داشت: تولید در هر کشوری که خواهان پیشرفت و ارتقاء سطح معیشت است از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به مشکلات تولید کنندگان و لزوم برطرف کردن آن، تأکید کرد: کاهش ارزش پول ملی در مقابل ارز خارجی موجب شد تا تولیدکننده با تقبل هزینه‌های بیشتری مواد اولیه و ابزار مورد نیازش را تهیه کند.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن تأکید کرد: استفاده از توان بالقوه بخش خصوصی و تعاونی‌ها قطعا بسیاری از مشکلات و معضلات اقتصادی را برطرف می‌کند و در این راستا ورود مردم به عرصه اقتصاد قطعا راهگشاست.

وی با تأکید بر اهمیت تصمیم‌گیری صحیح در جریان مدیریت اقتصاد کشور ادامه داد: دولت باید بپذیرد که بحث عمده آشفتگی‌ها مرهون بی‌تدبیری‌ در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌هاست.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه 6 هزار واحد تولیدی صنایع پلاستیک در قالب تعاونی مشغول به فعالیت هستند، تأکید کرد: مواد اولیه این شش هزار واحد تولیدی از طریق عرضه پتروشیمی در بورس تأمین می‌شود.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن خاطرنشان کرد: در این بخش صادرات وسیعی صورت می‌پذیرد در حالی که بازارهای داخلی و صنایع نیازمند محصولات پتروشیمی‌ هستند.

وی با انتقاد از اینکه چرا باید در بورس افراد خاصی با واسطه‌گری میان صنایع و بورس پول‌های کلانی به جیب بزنند، گفت: در بورس یک سری افراد خاص به دلالی محصولات شش هزار تولیدکننده پرداخته و دسترسی دارند که متأسفانه با دو برابر قیمت به دست تولیدکنندگان می‌رسد.

طاهری تأکید کرد: این افزایش قیمت عاملی برای افزایش قیمت محصولاتی که نیازمند بسته‌بندی پلاستیکی هستند مانند لبنیات و مواد غذایی هستند نیز می‌شود که در این خصوص باید تدابیر و اقدامات فوری انجام شود.

وی گفت: در این راستا وزارتخانه‌های صنعت و اقتصاد و دارایی و همچنین وزارت نفت باید با اتخاذ تصمیم‌های راهگشا مسیر را برای تولیدکنندگان برای تهیه این مواد هموار کنند تا به طور مستقیم این مواد به دست تولیدکننده برسد.

کد خبر 21392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =