معاون کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: به اعتقاد من قیمت کالاها باید به‌طور تدریجی تا جایی افزایش پیدا کند که به نرخ منطقی و واقعی نزدیک شود.

علیرضا رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که امروز نرخ ارز در بازار آزاد نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است، گفت: در چنین شرایطی منطقی است که قیمت کالاها که وابستگی شدیدی به نرخ ارز و مواد اولیه وارداتی دارند، دست کم 50 تا 70 درصد افزایش یابد.

او با تاکید بر این‌که گرچه افزایش نرخ ارز در یک مقطع زمانی کوتاه رخ داده و تثبیت شده اما افزایش قیمت کالاها باید تدریجی باشد، افزود: به هرحال در چنین شرایطی نمی‌توان قیمت کالاها را ثابت نگه داشت.

وی با بیان این‌که دست سازمان حمایت برای تثبیت قیمت‌ها در شرایط افزایش نرخ ارز بسته است، گفت: این‌که افزایش قیمت ها تحت ضوابط منطقی باشد، به مراتب بهتر از این است که افسار گسیخته باشد بنابراین سازمان حمایت به‌طور جدی روی قیمت‌گذاری‌ها تسلط دارد.

معاون کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان تاکید کرد: به عنوان مثال در بخش لبنیات پس از افزایش قیمت‌ها در بورس کالا یک افزایش قیمت را شاهد بودیم، اما سازمان حمایت تلاش کرد این وضعیت راکنترل کند، گرچه در این میان برخی تخلفاتی هم انجام دادند.

کد خبر 21661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =