رئیس کمیسیون مشترک طرح انتزاع گفت: مصوب شد شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد برگردد و ‌مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی به پیشنهاد وزیر جهاد تعیین شوند که بعد از تصویب در صحن مجلس اجرا می‌شود.

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس از جمع‌‌بندی نهایی بررسی طرح انتزاع وظایف کشاورزی از سایر وزارتخانه‌ها خبر داد و گفت: کمیسیون مشترک طرح انتزاع بعد از بررسی، 4 محور مهم را تصویب کرد.

* مدیریت واردات، صادرات و تنظیم بازار 20 محصول کشاورزی توسط وزارت جهاد

رئیس کمیسیون مشترک طرح انتزاع گفت: مصوب شد مدیریت واردات، صادرات و تنظیم 20 قلم محصول اساسی کشاورزی نظیر گندم و ذرت توسط وزارت جهاد کشاورزی مدیریت شود.

وی در خصوص دلیل تنها مدیریت 20 قلم محصول کشاورزی گفت: تاکید کمیسیون مشترک، بیشتر روی محصولات اساسی و محصولاتی که قبلا در زمینه واردات، صادرات و تنظیم بازار آن مشکلاتی وجود داشت، بوده است.

* شرکت پشتیبانی امور دام به وزارت جهاد برمی‌گردد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در کمیسیون مشترک طرح انتزاع مصوب شد شرکت پشتیبانی امور دام از وزارت صنعت، معدن و تجارت منفک و به وزارت جهاد کشاورزی ملحق شود.

به گزارش فارس شرکت پشتیبانی امور دام پیش از این از شرکتهای تابعه وزارت جهاد کشاورزی بود که  1.5 سال گذشته به وزارت صنعت، معدن و تجارت ملحق شده است.

این شرکت زمانی که در حوزه وزارت جهاد بود از تولیدات دامی حمایت می‌کرد که بعد از منفک شدن آن تولید کنندگان به ویژه دامی با مشکلات زیادی مواجه شدند.

* تعیین مدیر عامل  و اعضای هیات مدیره بانک کشاورزی به پیشنهاد وزیر جهاد

نماینده مردم اسدآباد همچنین تصریح کرد: مصوب شد تعیین مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی به صورت تعاملی به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و حکم وزیر اقتصاد منصوب شوند.

* صنایع تبدیلی تحت مدیریت وزارت جهاد کشاورزی

نعمتی گفت: در کمیسیون مشترک طرح انتزاع تصویب شد صنایع تبدیلی و تکمیلی به صورت بلاوصل توسط وزارت جهاد کشاورزی مدیریت شود.

وی افزود: مفهوم آن این است که صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی تا زمانی که به مرحله صنعت آن وارد نشده است توسط وزارت جهاد مدیریت شود.

نعمتی گفت: مثلاً در مورد کارخانه‌های پنبه تا مرحله پاک‌کنی در اختیار وزارت جهاد بوده و زمانی که به مرحله ریسندگی و بافندگی برسد توسط وزات صنعت مدیریت خواهد شد.

نماینده مردم اسدآباد همچنین گفت: مثلا تا مرحله تولید رب گوجه‌فرنگی کارخانه‌ها توسط وزارت جهاد و اگر قرار باشد محصولات صنعتی از رب تولید شود مرحله بعد از آن توسط وزارت صنعت مدیریت می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین افزود: در مورد مدیریت واردات، صادرات و تنظیم بازار فرش، کمیسیون مشترک به این نتیجه رسید که کماکان توسط وزارت صنعت مدیریت شود.

رئیس کمیسیون مشترک طرح انتزاع گفت: نتیجه این بررسی‌ها هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و در صورت تصویب نهایی اجرایی خواهد شد.

به گزارش فارس طرح دو فوریت طرح انتزاع وظایف کشاورزی از سایر وزارتخانه‌ها در اوایل مجلس نهم به تصویب رسید.

قرار شد 24 عضو، متشکل از اعضای کمیسیون‌های اجتماعی، کشاورزی و صنایع و معادن با نام کمیسیون مشترک این طرح را بیشتر بررسی کنند.

کد خبر 21733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =