۰ نفر
۲۳ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۶

 علیرغم توافقی که پیش از این در کارگروه کنترل بازار مبنی بر عدم افزایش قیمت لبنیات تا پایان فروردین ماه شکل گرفته بود احتمال تغییر مجدد قیمت در لبنیات وجود دارد.

حسن رادمرد، سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام خبر فوق اظهار کرد:‌ در حال حاضر با توجه به مذاکرات سازمان حمایت و انجمن صنفی صنایع لبنی بحث‌هایی مبنی بر افزایش مجدد قیمت لبنیات در کشور مطرح شده است، زیرا به اعتقاد صنایع لبنی افزایش برخی هزینه‌های اولیه مثل بسته بندی و هزینه‌های کارگری بر قیمت تمام شده لبنیات تاثیر گذاشته است.

رادمرد با بیان این‌که به اعتقاد انجمن صنفی صنایع لبنی کشور افزایش هزینه‌های اولیه ایجاب می کند که قیمت تمام شده کالاها مجددا افزایش یابد تصریح کرد: از این رو قرار است امروز پنج‌شنبه و پس‌فردا شنبه جلسه‌ای برای اتخاذ یک تصمیم نهایی در این باره برگزار شود.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جلسه امروز مذاکرات اولیه انجام و در جلسه شنبه نهایی می‌شود که آیا افزایش قیمت خواهیم داشت یا خیر و در صورت افزایش چند درصد بر قیمت لبنیات افزایش یابد.

وی در پایان گفت: پیش از این قرار بود بر اساس توافقاتی که بین مسوولین ذیربط و انجمن صنایع لبنی کشور انجام شده بود، تا پایان فروردین هیچ افزایش قیمتی در بخش لبنیات نداشته باشیم.

پیش از این رئیس شورای اصناف به ایسنا گفته بود که در جلسه اخیر تنظیم بازار تنها در مورد قیمت شیر صحبت شد که انجمن تولیدکنندگان شیر و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به یک قیمت واحد رسیدند و مقرر شد تا پایان فروردین ماه سال آینده تمام نرخ ها ثابت بماند.

قاسم نوده فراهانی تصریح کرده بود که 58 قلم کالایی که تولید آن ها به شیر بستگی دارد نیز نرخ گذاری شد. این نرخ گذاری ثابت است و قرار شد اصناف کشور از روز شنبه آینده روی قیمت ها نظارت داشته باشند.

کد خبر 21878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =