مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای فعالیت شرکتی تحت عنوان ˈکی اف سیˈ (طبخ مرغ سوخاری)‌ در ایران را غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ فعالیت شرکتی تحت عنوان KFC در ایران به دلیل عدم اخذ مجوزهای لازم از مرکز امور اصناف و بازرگانان، فاقد وجاهت قانونی است.

بر اساس این گزارش، فعالیت شعبات و شرکت مذکور(کی اف سی)، تخلف و تقلب در کسب و کار محسوب شده و به شدت با آن برخورد خواهد شد.

مرکز امور اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: ‌صدور مجوز برای شرکت های آمریکایی و به خصوص برند(کی اف سی) محال است و هیچ وقت این اتفاق رخ نخواهد داد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:‌ فعالیت شعب تحت برند(کی اف سی) ‌در سراسر کشور غیرقانونی بوده و مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال جمع آوری اسناد و مدارک لازم برای برخورد سریع و قانونی با متخلفان صنفی و شرکت مذکور است.

یادآور می شود که پیش از این مدیر کل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعلام کرده بود که استفاده از نشان تجاری کی اف سی(KFC) در تابلوهای سر در واحدهای صنفی ممنوع است.

ˈاحسان الله حجتیˈ گفته بود که دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد هیچ گونه مجوزی برای تبلیغات و استفاده از نشان تجاری یاد شده در تابلو سر در واحدهای صنفی صادر نکرده است.

وی یادآور شد که استفاده از نشان تجاری یاد شده در تابلوهای سر در واحدهای صنفی با قانون ممنوعیت بکارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه مغایرت دارد.

وی گفت: در صورت استفاده واحدهای صنفی از نشان تجاری ˈکی اف سیˈ از طریق مراجع قانونی و نیروی انتظامی با خاطیان برخورد می شود.

کد خبر 22422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =