۰ نفر
۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۶:۲۵

رییس شورای رقابت با بیان این‌که هدیه اقتصادی دولت به مردم به معنی بازگشت به دوران کوپن نخواهد بود، اعلام کرد: از نظر بار تورمی پرداخت نقدی و ارائه سبد کالا هیچ تفاوتی با هم ندارد.
 
جمشید پژویان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در هر صورت جامعه به برخی کالاهای اساسی نیاز دارد که کمک چه نقدی باشد چه کالایی تقاضا به سمت آن‌ها جذب می‌شود به همین دلیل نوع کمک در تورم تاثیری نخواهد داشت و ترجیح بر این است که با ارائه کمک‌های نقدی مدیریت بر عهده مردم گذاشته شود.


وی چنین طرح‌هایی را به هیچ وجه به معنای بازگشت دوران اقتصاد کوپنی ندانست و اضافه کرد: چنین عیدی‌هایی هرسال به کارمندان دولت پرداخت می شود اما امسال قرار است به همه اقشار تعلق گیرد که اگر قرار باشد این کمک‌ها ادامه یابد شاید نیاز به بازنگری داشته باشد، اما در حال حاضر هیچ شائبه‌ای ایجاد نمی‌شود.


پژویان همچنین با اشاره به اختیار تام شورای رقابت در زمینه بازارهای متمرکز گفت: رهبری بارها در بیانات خود بر لزوم رقابت پذیر شدن بازار تاکید کرده‌اند و آقایان اگر دستورات شورای رقابت را به رسمیت نمی‌شناسند لااقل به اوامر رهبری توجه کنند، اصلی‌ترین وظیفه این شورا رقابت پذیر کردن اقتصاد کشور است و هر چند کمترین امکاناتی در اختیار ما قرار نگرفته با تمام توان از مسوولیت‌های خود و قوانین کشور دفاع و حمایت می‌کنیم.

رییس شورای رقابت درباره تعرفه تماس‌های بین‌المللی نیز گفت: در این بخش نیز تنها نهاد تصمیم گیرنده شورای رقابت است و ورود هر نهاد دیگری به این حوزه غیرقانونی است متاسفانه برخی با ورود غیر قانونی خود سعی دارند کنترل بازار را به دست گیرند اما این اختیار رسمی شورای رقابت است و دیگران حق هیچ گونه قیمت گذاری و یا تعیین ملاک‌های قیمتی را در بازارهای انحصاری نخواهند داشت.
 

کد خبر 22611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =