۰ نفر
۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۶

مغازه‌های پاساژ طلافروشان بازار تهران چندین ماه است که رکورد گران‌ترین مغازه‌ها را به نام خود ثبت کرده‌اند. تا شهریور ماه هر متر مربع مغازه‌های این پاساژ تازه تاسیس با قیمت متری ۵۵۰ میلیون تومان یا متری نیم میلیارد تومان معامله می‌شد.
در حال حاضر املاک تجاری در تهران با قیمت‌های مختلفی معامله می‌شود اما شاید بتوان گفت جدای از مغازه‌های یکی از پاساژهای بازار تهران، تنها دو مغازه رکورددار قیمت بالا در پایتخت هستند.
ایسنا: تا چندماه گذشته به علت قیمت بالای این مغازه‌ها کسی حاضر به خرید این مغازه‌ها نبود و این مغازه‌ها بیشتر در رهن و اجاره بود. مغازه‌های پاساژ طلافروشان بازار تهران چندین ماه است که رکورد گران‌ترین مغازه‌ها را به نام خود ثبت کرده‌اند. تا شهریور ماه هر متر مربع مغازه‌های این پاساژ تازه تاسیس با قیمت متری ۵۵۰ میلیون تومان یا متری نیم میلیارد تومان معامله می‌شد. از پنج ماه گذشته تاکنون قیمت هر متر مربع این مغازه‌ها چندان تغییری نداشته است و هم اکنون نیز حدود نیم میلیارد تومان معامله می‌شود. پاساژ طلافروشان از پاساژها تازه تاسیس در بازار تهران واقع در خیابان ۱۵خرداد است. گفته می‌شود که ازدحام و موقعیت مغازه‌ها در این منطقه، قیمت‌ها را تعیین می‌کند.
بعد از مغازه‌های این پاساژ بازار تهران، تنها دو مغازه هستند که قیمت هر متر مربع آنها، بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شده است و جزو گران‌ترین‌های پایتخت هستند. یکی از مغازه‌ها در خیابان کریمخان و دیگری در خیابان ولیعصر واقع شده است. سن این مغازه ۱۲ متری که ۳ خط تلفن نیز دارد، ۷ سال است و قیمت هر متر مربع آن، ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. قیمت کل این مغازه ۱۲ متر با احتساب هر متر ۲۰۰ میلیون تومان، دو میلیارد و ۵۱۴ میلیون تومان تعیین شده است. علاوه بر این مغازه، مغازه دیگری با قیمت هر متر مربع، ۲۵۰ میلیون تومان از گران قیمت‌ترین‌های تهران است. این مغازه که در خیابان ولیعصر بالاتر از دوراهی یوسف‌آباد واقع شده است، ۳۰ متر زیر بنا و عمر ۲۵ ساله دارد. قیمت کل این مغازه، 5 / 7 میلیارد تعیین شده است. نکته جالب در تعیین قیمت املاک تجاری این است که برخلاف املاک مسکونی که بالکن در متراژ واحد مسکونی محاسبه می‌شود، این املاک تجاری متراژ بالکن را در تعیین قیمت محاسبه نمی‌کنند.

کد خبر 22665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =