۰ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۴۶

دولت آرژانتین اجازه صادرات پنج میلیون تن گندم از محصول فصل زراعی آینده که کاشت آن در ماه‌های آینده آغاز می‌شود را به کشاورزان داده است.
یک منبع صنعتی و یک منبع دولتی به رویترز اظهار کردند که مقامات سهمیه صادرات محصول فصل زراعی آینده را برای کشاورزان تعیین کرده‌اند.
آرژانتین یکی از صادرکنندگان بزرگ سویا، ذرت و گندم دنیاست و عرضه غلات از سوی این کشور تا اندازه‌ای برداشت کمتر در روسیه، آمریکا و استرالیا را جبران خواهد کرد.
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ماه گذشته هشدار داد که آب و هوای نامساعد برای محصول ممکن است میزان ذخایر را کاهش داده و افزایش چشمگیر قیمت‌ها در سال میلادی جاری را به دنبال داشته باشد.
آرژانتین صادرات گندم را برای اطمینان از تامین نیاز داخلی محدود کرده است. دولت این کشور با صادرات یک میلیون تن دیگر گندم در فصل جاری موافقت کرده که مجموع صادرات این فصل را به سه میلیون تن می‌رساند.
وزارت کشاورزی آرژانتین میزان برداشت گندم فصل زراعی جاری که اخیرا کامل شده است را 1/10 میلیون تن برآورد کرده است. میزان این محصول به دلیل وقوع سیل در اوایل فصل کاهش چشمگیری نسبت به 1/14 میلیون تن جمع‌آوری شده در فصل پیش داشت.
درخواست داخلی برای گندم در آرژانتین حدود شش میلیون تن است.
محدود نگه‌داشتن صادرات گندم، کشاورزان این کشور را در مورد میزان گندمی که باید بکارند، سردرگم نگه داشته است و برخی از آنها به کاشت محصولاتی مانند سویا و جو که صادراتشان آزاد است، روی آورده‌اند‌ اما تصمیم دولت امسال زودتر اعلام شده که ممکن است به کشاورزان برای برنامه‌ریزی کاشت محصول در فصل زراعی آینده کمک کند.کاشت گندم در آرژانتین از اواخر ماه می آغاز می‌شود و در ماه آگوست پایان می‌یابد.

کد خبر 22864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =