با توجه به اعلام خبرهایی مبنی بر افزایش 40درصدی قیمت روغن در بازار، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که هر گونه افزایش قیمت روغن خوراکی تخلف است و با این تخلفات به شدت برخورد می‌شود.

مجتبی فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره افزایش قیمت روغن نباتی در بازار اظهار کرد: تا زمان اعلام افزایش قیمت جدید روغن هر گونه افزایش قیمت روغن خوراکی در سطح عمده فروشی، کارخانه‌ها و خرده فروشی تخلف است.

وی ادامه داد: در حال حاضر به کل بازرسان در سراسر کشور اعلام شده با هر گونه افزایش قیمت روغن به شدت برخورد کنند.

فراهانی در پاسخ به این سوال که قیمت‌های جدید روغن چه زمانی اعلام می شود خاطرنشان کرد: فعلا مشخص نیست چه زمانی قیمت‌های جدید اعلام می‌شود و فعلا مبنای ما همان نرخ‌های قبلی است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با تاکید بر این‌که مردم به محض مشاهده افزایش قیمت با شماره 124 تماس بگیرند و گزارش کنند، گفت: به محض هر گونه تماسی از سوی مردم بازرسان ما در محل حاضر و با متخلفان به شدت برخورد می کنند.

وی افزود: روند تخلفات به نحوی است که در عرض یک روز تعداد قابل توجهی پرونده برای بنکداران و واحدهای خرده فروشی تشکیل شده است. از این رو هرگونه افزایش قیمت تا تعیین قیمت‌های جدید ممنوع است و مردم بدانند در حال حاضر افزایش چندانی در روغن ایجاد نشده است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با بیان این‌که همواره با آغاز سال جدید افزایش قیمت ناچیزی به دلیل مسائل مختلف در قیمت روغن به وجود می‌آید که امری طبیعی است بیان کرد:‌ ولی امسال افزایش ناچیزی نیز به دلیل تغییر در نرخ ارز برای واردات روغن ایجاد می‌شود و نباید نگرانی در این زمینه برای مردم به وجود بیاید.

وی گفت: وضعیت روغن نباتی در دو روز اخیر دکانی شده است برای سودجویان و فرصت طلبان و این افراد سعی می‌کنند تا مردم را در بازار تشنه نگه دارند تا به منافع خود دست یابند.

فراهانی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت روغن مطمئنا آن قدر نخواهد بود که مردم بخواهند آن را در انبار خانه‌ خود انبار کنند.

کد خبر 23226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =