با تصویب هیات وزیران تغییرات جدید در آئین نامه سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ شد که براساس آن، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ مجاز است.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیات وزیران تغییرات جدید در آئین نامه سازمان تعزیرات حکومتی را ابلاغ کرد. بر این اساس، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ به پیشنهاد رئیس سازمان و تصویب وزیر دادگستری با استفاده از اعتبارات مصوب و نیروی انسانی موجود سازمان مجاز است.

وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک بنا به پیشنهاد سازمان تعزیرات حکومتی و به استناد اصل یکصدو سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اصلاحات آئین نامه سازمان تعزیرات حکومتی و اصلاحات بعدی آن را ابلاغ کرد. بر این اساس، تشکیل اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران و تفکیک آن از اداره کل تهران بزرگ به پیشنهاد رئیس سازمان و تصویب وزیر دادگستری با استفاده از اعتبارات مصوب و نیروی انسانی موجود سازمان مجاز است.

همچنین بر اساس ماده (5) این آئین نامه، رئیس شعبه اول تعزیرات حکومتی تهران و رئیس اداره کل شهرستان های استان تهران و رئیس شعبه اول مراکز استانها مدیر کل و رئیس شعبه اول شهرستان ها و سایر شهرها رئیس اداره و دفتر مذکور خواهد بود.

براساس ماده (13) به منظور رسیدگی به تخلفات انتظامی روسا و اعضای شعب، شعبه ای به عنوان "شعبه ویژه رسیدگی با تخلفات انتظامی" در تهران تشکیل می شود. شعبه مذکور دارای یک نفر رئیس، دو مستشار و یک عضو علی البدل خواهد بود. اعضای شعبه از قضات شاغل مأمور و بازنشسته و روسای شعب حداقل با 10 سال سابقه تصدی شعبه) خواهند بود که با پیشنهاد وزارت دادگستری و تأیید رئیس جمهور توسط وزیر دادگستری به مدت (5) سال منصوب می شوند.

بر این اساس، تشکیل جلسه با حضور سه عضو و صدور رأی با اکثریت آرا خواهد بود، همچنین مجازات متخلفان این ماده بر اساس دستورالعملی خواهد بود که با رعایت قوانین و مقررات مربوط به تصویب وزیر دادگستری می رسد. این مصوبه پس از تایید رئیس جمهور از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

 

کد خبر 23455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =