مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تکذیب خرید تضمینی گندم به نرخ کیلویی ۱۲۰۰ تومان، گفت: در استان‌های جنوبی برداشت گندم تقریباً به پایان رسیده است و هیچ برنامه‌ای برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که صدا و سیما شب گذشته گزارشی منتشر کرد، مبنی بر اینکه خرید تضمینی گندم در مازندران هر کیلوگرم 1200 تومان انجام شده است، اظهار داشت: این خبر کذب محض است و نمی‌دانم از کجا آن را آورده‌اند.

وی افزود: دولت تا این لحظه هیچ تصمیمی برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم نداشته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در استان‌هایی نظیر خوزستان،هرمزگان، بوشهر و ایلام خرید تضمینی در مراحل پایانی قرار دارد و محصول گندم این استان‌ها تقریباً به پایان رسیده است، لذا به هیچ وجه امکان تغییر خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

به گزارش فارس، تا پایان روز گذشته یک میلیون و 400 هزار تن گندم به نرخ تضمینی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران  خریداری شده است و براساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم به قیمت 720 تومان و هرکیلو گرم گندم دوروم 750 تومان توسط دولت خریداری می‌شود.

بنابراین گزارش به دلیل نوسانات نرخ ارز گزارش‌هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه در استان‌های غربی گندم به تجار عرب بین هرکیلو گرم 1000 تا 1200 تومان فروخته می‌شود.

به گزارش فارس، روز جمعه رویترز خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی در دو هفته گذشته 600 هزار تن گندم از منطقه دریای بالتیک و آلمان خریداری کرده است که به تائید مسئولان دولتی داخل کشور نیز رسید.

کد خبر 23747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =