۰ نفر
۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۶

متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: هیچ میوه‌ای برای کاهش وزن توصیه نمی‌شود و حتی گاهی مصرف بیش از حد میوه خود سبب چاقی می‌شود.

 فصل تابستان فصل گرماست و به دلیل تعریق بیشتر، نیاز بدن به آب و ویتامین‌ها بیشتر می‌شود و میوه‌ها بهترین منابع تامین کننده این مواد مغزی هستند، میوه‌ها به دلیل وجود ویتامین در سلامتی افراد نقش به خصوصی دارند و آنتی اکسیدان‌های موجود در میوه سبب پیشگیری از سرطان می‌شود.

میوه‌ها علاوه بر تامین نیازهای بدن موجب شادابی و طراوت پوست می‌شود، اما باید توجه داشته باشیم که مصرف بیش از حد میوه سبب چاقی می‌شود.

مجید کلاهدوزان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سئوال که چرا در فصل تابستان باید از میوه‌های بیشتری استفاده کرد، اظهار کرد: در فصل تابستان به علت تعریق زیاد بدن آب بیشتری از بدن دفع می‌شود و میوه‌ها به دلیل وجود مقادیر بسیاری آب سبب می‌شود که نیاز بدن به آب را تامین کند.

وی در مورد خواص میوه‌های تابستانی ادامه داد: میوه‌ها به علت داشتن مقادیر زیادی فیبر به چهار دلیل برای بدن مفید است، نخست برای هضم سریع‌تر غذا، جلوگیری از خوردن بیش از حد، کاهش سرعت قندها از روده و دفع کلسترول برای پیشگیری از یبوست بسیار مفید است.

متخصص تغذیه و رژیم درمانی در مورد طالبی افزود: این میوه که در فصل تابستان بیشتر استفاده می‌شود خواص تمام میوه‌ها را در خود جای داده است و به دلیل وجود آب زیاد می‌تواند کمبود آب بدن را تامین کند.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا میوه‌ها بر روی استرس نقش دارد، بیان کرد: بعضی از میوه‌ها می‌توانند استرس را کم کنند و موجب شادابی انسان شوند و هندوانه از جمله این میوه‌ها است.

کلاهدوزان در مورد بهترین زمان مصرف میوه اضافه کرد: بهترین زمان مصرف میوه به صورت میان وعده است، بعدازظهرها بین ساعت ۱۶تا ۱۸ و صبح‌ها بین ساعت ۹ تا ۱۱ توصیه می‌شود.

وی در پایان در مورد مصرف متعادل میوه تاکید کرد: حداکثر سه واحد میوه در روز برای بدن کافی است و مصرف بیش از حد میوه خود سبب چاقی می‌شود.

کد خبر 23919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =