شرکت بازرگانی پتروشیمی در واکنش به مسایل مطرح شده درباره کمبود عرضه PET در بورس کالا، از افزایش 83 درصدی فروش PET نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزارش دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت بازرگانی پتروشیمی در واکنش به اظهارات مطرح شده از سوی دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران میبنی بر این‌که تامین نشدن PET موردنیاز صنایع از سوی شرکت بازرگانی پتروشیمی بسیاری از واحدهای تولیدی را با بحران مواجه کرده است، اعلام کرد: عرضه پت گرید بطری (PET) در سال جاری و تا این تاریخ 69.380 تن و به تعداد 46 بار در بورس کالا عرضه گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 46.668 تن در بورس کالا عرضه شده است که نشان‌دهنده 63 درصد افزایش در تناژ و فروش آن نیز در این مدت 83 درصد افزایش نشان می دهد.

این شرکت در ادامه افزود: متاسفانه به دلیل بروز مشکل فنی ایجاد شده در فاز 2 مجتمع، تحویل حواله‌ها به صورت هزمان از فاز 1 صورت می‌پذیرد که این امر موجب تاخیر در تحویل حواله‌های صادر شده گردیده است در این رابطه نیز سعی شده است که موضوع به نحوی مدیریت گردد تا در عرضه و تحویل این محصول با افزایش توان بارگیری خللی وارد نشود کما این‌که طی سه هفته گذشته مقدار 11.150 تن انواع گرید بطری در بورس کالا عرضه شده است از سوی دیگر مدیریت پتروشیمی شهید تندگویان نیز با تمام توان درصدد بر طرف کردن اشکال فنی بوده و بزودی با برطرف شدن مشکل در تولید، تحویل از فاز دوم نیز آغاز خواهد شد.

این درحالی است که مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران نیز کاهش تولید محصولات PET (پلی اتیلن ترفتالات) را تکذیب کرد و گفت: واحدهای تولید PET شهید تندگویان با 100 درصد ظرفیت درحال تولید هستند و همواره میزان تولید بیشتر از تقاضا بوده است.

علی محمد بساق‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تاکید کرد که PET شامل دو گرید می‌شود که در هر گرید دو واحد یا بیشتر در حال تولید هستند و تولید به اندازه کافی صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا، PET (پلی اتیلن ترفتالات) یکی مهمترین مواد اولیه پلی استرهای قابل استفاده در تولید الیاف و پنبه مصنوعی برای صنایع نساجی، صنایع تولید فیلم‌های پلاستیکی و انواع بطری‌های نوشابه، قوطی و ظروف مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی، دارویی و بهداشتی است.

کد خبر 24207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =